51. Zjazd Polskiego Towarzystwa Entomologicznego oraz IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu OCHRONA OWADÓW W POLSCE

W bieżącym roku po raz kolejny Katedra Entomologii i Ochrony Środowiska współorganizuje Zjazd Polskiego Towarzystwa Entomologicznego, który jest połączony z Konferencją Naukową. Impreza odbędzie się na terenie malowniczo położonego Urszulina w Poleskim Parku Narodowym (termin: 10-13września 2019). Temat przewodni spotkania to:

„Entomofauna środowisk wilgotnych i wodnych –różnorodność, ochrona i kierunki badań”

Coraz więcej dowodów naukowych pokazuje, że problem zaniku gatunków na szeroką skalę dotyczy również bezkręgowców. Szczególnie tych, zasiedlających zanikające w krajobrazie siedliska. Dlatego można uznać, że temat Konferencji jest ważny i odpowiada współczesnym problemom z zakresu biologii konserwatorskiej. Sympatyków entomologii, naukowców oraz studentów, którzy chcą wnieść swój intelektualny wkład w proponowane zagadnienia lub po prostu poszerzyć swoją wiedzę, zachęcam do skorzystania z takiej okazji podczas Zjazdu i Konferencji. Więcej informacji znajduje się pod linkiem: http://pte.au.poznan.pl/ w zakładce aktualności.

Dr inż. Paweł Sienkiewicz

Katedra Entomologii i Ochrony Środowiska