Graduation Ceremony 2017

14 marca 2017 r. w Kolegium Rungego odbyło się drugie w historii naszego Uniwersytetu uroczyste zakończenie anglojęzycznych studiów na wydziałach: Nauk o Żywności i Żywieniu, Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach oraz Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu.

Trwającą przez 3 semestry naukę ukończyło 34 absolwentów z Chin, Ukrainy, Kamerunu, Bangladeszu, USA i Pakistanu. Karty absolutoryjne ukończenia studiów wraz z drobnymi upominkami, wręczył JM Rektor prof. dr hab. Jan Pikul w towarzystwie Dziekanów: dr hab. Bożeny Danyluk, prof. dr hab. Piotra Ślósarza i dr hab. Tomasza Kosiady. W swoim przemówieniu JM Rektor wyraził zadowolenie i satysfakcję, że przekazana przez naszych nauczycieli wiedza pójdzie w świat a otrzymany dyplom ukończenia Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu otwiera absolwentom drogę do dalszej zawodowej lub naukowej kariery. Następnie przemówienie wygłosił prof. dr hab. Roman Hołubowicz z Katedry Fitopatologii i Nasiennictwa Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. Wśród przybyłych gości była Pani Prodziekan WOAK dr hab. Barbara Frąszczak, promotorowie absolwentów, wykładowcy oraz doktoranci. Uroczystość absolutoryjną prowadziła w języku angielskim mgr inż. Małgorzata Frąckowiak z Działu Studiów i Spraw Studenckich UPP natomiast przemówienie od braci studenckiej dla absolwentów – obcokrajowców wygłosił mgr inż. Tomasz Cłapa z Katedry Mikrobiologii Ogólnej i Środowiskowej Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii. Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem „Gaudeamus igitur” oraz słodkim poczęstunkiem dla absolwentów oraz zaproszonych gości.