Apel Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Drodzy Absolwenci!

Drodzy Przyjaciele Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu!

Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, którego początki sięgają lat sześćdziesiątych minionego wieku jest kontynuatorem przedwojennych tradycji zrzeszania się absolwentów studiów rolniczo-leśnych Uniwersytetu Poznańskiego. Za dwa lata obchodzić będziemy 100-lecie tych studiów i pragniemy ten radosny jubileusz uczcić dając naszej Uczelni, a przede wszystkim absolwentom obiekt, który chcemy nazwać Domem Absolwenta.

W porozumieniu z władzami Uczelni zaangażowaliśmy się w remont budynku przy ulicy Wojska Polskiego 69 w obrębie kampusu Cieszkowskich, w którym aktualnie mieści się Katedra Hodowli Lasu. Celem remontu jest uzyskanie miejsca na Muzeum Uniwersytetu (przeniesienie go z kolegium Rungego) oraz pomieszczeń klubowych na spotkania absolwentów i sympatyków Uczelni.

W związku z tym projektem zwracamy się do wszystkich absolwentów oraz innych osób, a także instytucji i organizacji z prośbą o pomoc finansową w dowolnej kwocie, gdyż koszty remontu znacznie przekraczają aktualne możliwości Stowarzyszenia nawet przy większościowym udziale Uczelni w ich pokryciu.

Każda wpłata będzie wspaniałym darem serca i wyrazem dumy z ukończenia naszej Alma Mater (począwszy od Uniwersytetu Poznańskiego, poprzez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, dalej Wyższą Szkołę Rolniczą, Akademię Rolniczą i Uniwersytet Przyrodniczy) i wspierania jej rozwoju.

Konto do wpłat: Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, ul. Wojska Polskiego 28, 60-623 Poznań;

neoBANK: 12 9068 1013 0167 4707 4014 2382; tytuł wpłaty: DOM ABSOLWENTA

w imieniu Zarządu Stowarzyszenia:

Piotr Grygier  -  prezes Zarządu

Janusz Nowacki  -  vice prezes

Janusz Paul  -  vice prezes

Krystyna Święcicka  -  sekretarz

Romuald Kamiński  -  skarbnik

Poznań, dnia 14 czerwca 2017 roku

_____________________________________________________________________________________________________________________________________

Lokalizacja obiektu