Wizyta prof. dr. Jensa Karla Wegenera

W dniu 21 listopada  2017 roku, na naszym Wydziale przebywał z oficjalna wizytą prof. dr Jens Karl Wegener, dyrektor Instytutu Techniki Aplikacji Środków Ochrony Roślin z siedzibą w Meseweg.

Instytut jest jednostką Federalnego Centrum Badawczego nad Roślinami Uprawnymi Instytutu Juliusa Kühna. W trakcie wizyty odbyły się oficjalne rozmowy z Dziekanem dr. hab. Tomaszem Kosiadą i Prodziekanem dr. hab. Tomaszem Kleiberem. Nasz Wydział zorganizował również spotkanie, w którym oprócz naszego gościa i dr Henryka Ratajkiewicza uczestniczyli ponadto: dr. hab. Roman Kierzek prof. nadzw. - zastępca Dyrektora IOR-PIB ds. naukowo-badawczych, mgr inż. Tomasz Szulc – Zastępca Kierownika Zespołu Badań i Rozwoju Maszyn do Siewu, Nawożenia i Ochrony Roślin w PIMR. Bardzo interesującą częścią pobytu prof. J.K. Wegenera na naszym Wydziale był przeprowadzony wykład dotyczący innowacyjnych technologii ochrony roślin, nad którymi badania prowadził Instytut Juliusa Kühna.