logo czarne

WYDZIAŁ OGRODNICTWA I ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Informator WOAK

Informacje dotyczące rekrutacji i studiów na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

Ranking studiów Architektura Krajobrazu
Kierunki rolnicze i leśne 2016

Wykład Elżbiety Guzikowskiej-Konopińskiej

5 grudnia 2017 roku, o godz. 16.00 w sali wykładowej nr 1 Kolegium Zembala na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu UPP odbyło się spotkanie z Panią Elżbietą Guzikowską-Konopińską, która przedstawiła historię francuskiego ogrodnika a zarazem szkółkarza działającego w Polsce – Augusta Denizota.

Pani Elżbieta Guzikowska-Konopińska od 20 lat tworzy pod Poznaniem jedyny w swoim rodzaju ogród botaniczny „Elżbietówka”, którego jest założycielką i właścicielką.

Poza Pracownikami naszego Wydziału, w spotkaniu wzięło udział bardzo dużo Studentów oraz osób spoza Uczelni. Po wykładzie odbyła się dyskusja, zadawano wiele pytań, a później odbyły się jeszcze rozmowy w mniejszym gronie.

Dziękujemy Pani Elżbiecie Guzikowskiej-Konopińskiej za przybliżenie sylwetki Augusta Denziota.

fot. mgr inż. arch. kraj. Agnieszka Rosada

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online