Zebrania Sekcji Mykologicznej Polskiego Towarzystwa Botanicznego

Sekcja Mykologiczna Polskiego Towarzystwa Botanicznego, Oddział w Poznaniu, serdecznie zaprasza na spotkania, które odbywać się będą o godz. 12.00 w Małej Auli, Coll. Biologicum UAM, Poznań, ul. Umultowska 89 (Morasko), według następującego planu:

1/ 28.II.2018 r. – Sebastian Piskorski (Uniwersytet Łódzki, Łódź) „Bogactwo gatunkowe makromycetes w podmiejskich lasach ochronnych”

2/ 21.III.2018 r. – dr Justyna Lalak-Kańczugowska (Instytut Genetyki Roślin Polskiej Akademii Nauk, Poznań)
 „Biodegradacja biomasy ligninocelulozowej z wykorzystaniem grzybów strzępkowych”

3/ 25.IV.2018 r. – Mgr Robin Wilgan (Instytut Dendrologii PAN, Kórnik)
„Zbiorowiska grzybów mykoryzowych towarzyszące orzesznikom (Carya Nutt.) w Arboretum Kórnickim i na stanowiskach leśnych”

Na majowe spotkanie, które odbędzie się 19.V.2017 r., zapraszamy w teren. Proponujemy wycieczkę do Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka. Spotykamy się o godzinie 9.30 przy leśniczówce Annowo (dojazd i powrót we własnym zakresie). Przewidujemy 3-4 godziny w terenie. W załączniku znajduje się mapa z lokalizacją leśniczówki.