Studiuj na NAJLEPSZEJ UCZELNI Rolniczej w Polsce Według Rankingu Perspektywy

Informacje o Rekrutacji na Studia

Informacje dotyczące rekrutacji i studiów na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. Elektroniczna rejestracja.


perspektywy2017

Architektura Krajobrazu
Uczelnie rolnicze

Oferta dla szkół średnich

Zapraszamy szkoły średnie do skorzystania z oferty wykładów przygotowanych przez pracowników naszego Wydziału

Wykłady   Warsztaty

Ranking Perspektywy 2018Architektura Krajobrazu
Kierunki rolnicze i leśne

Ochrona i żywienie roślin ozdobnych – teoria i praktyka

W dniu 10 maja 2018 roku studenci kierunku Ogrodnictwo studiów stacjonarnych, drugiego stopnia wraz z ich nauczycielami akademickimi, byli w Gospodarstwie Ogrodniczym, działającym już od 1929 roku.

 

Firma mieści się w Łabiszynie koło Bydgoszczy. Obiekt zajmuje obszar 8 ha, z czego 2 ha stanowią nowoczesne szklarnie typu Venlo, a około 0,5 ha namioty foliowe zaś pozostałe to uprawy w gruncie

Tradycje rodzinne kontynuuje obecnie senior Pan Maciej Raszka, absolwent Akademii Rolniczej w Bydgoszczy oraz Jego syn Mateusz – absolwent naszej Alma Mater.  Ogrodnictwo oferuje bardzo szeroki asortyment roślin, a szczególnie produkuje rośliny doniczkowe przez cały rok.

 

Studenci zapoznali się z cyklem produkcji roślin ozdobnych w tym gospodarstwie, a wskazówki i niuanse nowoczesnej technologii uprawy roślin – zastosowanych podłoży, żywienia roślin, ochrony, głównie biologicznej przed chorobami i szkodnikami - stanowią cenną wiedzę przydatną przyszłym ogrodnikom. Różnobarwne kwitnące dywany ponad 50 gatunków roślin to był nie tylko raj dla wzroku i węchu, ale jednocześnie doskonały materiał dydaktyczny sprawdzający wiedzę studentów.

 

Umiejętne i harmonijne łączenie wiedzy teoretycznej z nabywaniem umiejętności praktycznych potęguje efekty kształcenia w ramach przedmiotu Ochrona i żywienie roślin ozdobnych, a właściciele gospodarstwa zapraszają nas do współpracy.

 

Dziękujemy Panu Dziekanowi za pomoc w organizacji tego interesującego wyjazdu na zajęcia w terenie.

 

prof. dr hab. Anna Golcz,  dr hab. Beata Borowiak-Sobkowiak, dr inż. Roman  Andrzejak