logo czarne

WYDZIAŁ OGRODNICTWA I ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Informator WOAK

Informacje dotyczące rekrutacji i studiów na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

Ranking studiów Architektura Krajobrazu
Kierunki rolnicze i leśne 2016

Ochrona i żywienie roślin ozdobnych – teoria i praktyka

W dniu 10 maja 2018 roku studenci kierunku Ogrodnictwo studiów stacjonarnych, drugiego stopnia wraz z ich nauczycielami akademickimi, byli w Gospodarstwie Ogrodniczym, działającym już od 1929 roku.

Firma mieści się w Łabiszynie koło Bydgoszczy. Obiekt zajmuje obszar 8 ha, z czego 2 ha stanowią nowoczesne szklarnie typu Venlo, a około 0,5 ha namioty foliowe zaś pozostałe to uprawy w gruncie

Tradycje rodzinne kontynuuje obecnie senior Pan Maciej Raszka, absolwent Akademii Rolniczej w Bydgoszczy oraz Jego syn Mateusz – absolwent naszej Alma Mater.  Ogrodnictwo oferuje bardzo szeroki asortyment roślin, a szczególnie produkuje rośliny doniczkowe przez cały rok.

Studenci zapoznali się z cyklem produkcji roślin ozdobnych w tym gospodarstwie, a wskazówki i niuanse nowoczesnej technologii uprawy roślin – zastosowanych podłoży, żywienia roślin, ochrony, głównie biologicznej przed chorobami i szkodnikami - stanowią cenną wiedzę przydatną przyszłym ogrodnikom. Różnobarwne kwitnące dywany ponad 50 gatunków roślin to był nie tylko raj dla wzroku i węchu, ale jednocześnie doskonały materiał dydaktyczny sprawdzający wiedzę studentów.

Umiejętne i harmonijne łączenie wiedzy teoretycznej z nabywaniem umiejętności praktycznych potęguje efekty kształcenia w ramach przedmiotu Ochrona i żywienie roślin ozdobnych, a właściciele gospodarstwa zapraszają nas do współpracy.

Dziękujemy Panu Dziekanowi za pomoc w organizacji tego interesującego wyjazdu na zajęcia w terenie.

prof. dr hab. Anna Golcz,  dr hab. Beata Borowiak-Sobkowiak, dr inż. Roman  Andrzejak

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online