logo czarne

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Studiuj na najlepszej uczelni rolniczej w Polsce według rankingu Perspektywy

Informator WOAK

Informacje dotyczące rekrutacji i studiów na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

Sprawozdanie z piątego w tym roku spotkania PTNO O. Poznań

W dniu 18 maja 2018 roku, w sali ćwiczeń nr 15, w budynku Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (Kolegium Zembala – ul. Dąbrowskiego 159) odbyło się V w tym roku spotkanie Poznańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Nauk Ogrodniczych.

Spotkanie, w którym wzięło udział 19 osób, otworzyła Przewodnicząca Oddziału dr inż. Jolanta Lisiecka. Po powitaniu członków i sympatyków Towarzystwa przybyłych na spotkanie oraz omówieniu spraw bieżących, zaprezentowane zostały dwie prelekcje. Pani dr hab. Kinga-Maria Stuper-Szablewska z UP w Poznaniu (Wydział Technologii Drewna, Katedra Chemii, Zakład Chemii Ogólnej) w swoim perfekcyjnie przygotowanym wystąpieniu starała się odpowiedzieć na pytanie – „Przeciwutleniacze TAK czy NIE?”. Po dość długiej dyskusji nastąpiła przerwa, w trakcie której uczestnicy mogli skosztować antyoksydantowych pyszności przygotowanych przez piszącą te słowa i Panią Profesor Annę Golcz (Wiceprzewodnicząca PTNO O. Poznań). Następnie, dzięki Pani mgr inż. Dagmarze Smolińskiej – doktorantce naszego Wydziału (Katedra Roślin Ozdobnych) uczestnicy spotkania „odbyli podróż” do dalekiej Tajlandii („Tajlandia oczami ogrodnika”).

Kolejne spotkanie PTNO O. Poznań odbędzie się w dniu 1 czerwca br. Tym razem będzie to wyjazd studialny. Odwiedzimy trzy parki: Park Mużakowski, Park Rododendronów w Kromlau i Geopark Łuk Mużakowa.

Dr inż. Jolanta Lisiecka
Przewodnicząca PTNO O. Poznań