Studiuj na NAJLEPSZEJ UCZELNI Rolniczej w Polsce Według Rankingu Perspektywy

Informacje o Rekrutacji na Studia

Informacje dotyczące rekrutacji i studiów na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. Elektroniczna rejestracja.

Dodatkowy Nabór
od 1 Sierpnia

(na kierunki z wolnymi miejscami)

perspektywy2017

Architektura Krajobrazu
Uczelnie rolnicze

Oferta dla szkół średnich

Zapraszamy szkoły średnie do skorzystania z oferty wykładów przygotowanych przez pracowników naszego Wydziału

Wykłady   Warsztaty

Ranking Perspektywy 2018Architektura Krajobrazu
Kierunki rolnicze i leśne

Ciekawe gatunki roślin odszukane w 2018r przez studentów

Wraz z rozpoczęciem  wiosny studenci pierwszego roku Ogrodnictwa wyruszają w teren w poszukiwaniu znanych i mniej znanych gatunków roślin naczyniowych.

W tym roku wyjątkowe szczęście uśmiechnęło się do  Pana Wiktora Skotarczaka grupy GL01, który znalazł dotychczas nie notowane stanowisko wilczomlecza błotnego (Euphorbia palustris L.) na obrzeżach drobnego zbiornika wodnego blisko wsi Młodzikowice (gmina Krzykosy, powiat średzki). Gatunek ten figuruje na Polskiej czerwonej liście paprotników i roślin kwiatowych (2016) z kategorią NT (bliski zagrożenia).  Kolejną ciekawą rośliną znalezioną przez Pana Wiktora na łąkach „Bagien Średzkich” okazała się niepozorna świbka morska (Triglochin maritimum L.). Również i ta roślina umieszczona jest na Polskiej czerwonej liście, w grupie gatunków narażonych na wyginięcie (VU) oraz objęta jest częściową ochroną gatunkową.

Z kolei Pani Maja Michalak z grupy GL01 odszukała w północnej części Poznania stanowisko centurii pospolitej (Centaurium erythraea Rafn), która pospolita jest tylko z nazwy, bo w rzeczywistości należy w Polsce do roślin stosunkowo rzadkich i objęta jest częściową ochroną gatunkową. 

Gratulujemy odkryć botanicznych i życzymy kolejnych!

dr Renata Nowińska  
Katedra Botaniki