WOAK na XX Dniach Ogrodnika w Gołuchowie

W piątek i sobotę (14-15 września br.) byliśmy obecni na XX Dniach Ogrodnika – Targach Międzynarodowych, które odbyły się w Gołuchowie koło Kalisza. Wydział reprezentowało liczne grono naukowców: dziekan dr hab. Tomasz Kosiada, prodziekan ds. nauki dr hab. Tomasz Kleiber, dr hab. Zbigniew Karolewski, dr hab. Henryk Ratajkiewicz, dr hab. Sławomir Świerczyński, dr inż. Włodzimierz Krzesiński, dr inż. Michał Krzyżaniak, dr inż. Paweł Sienkiewicz i dr inż. Dariusz Świerk.

Nasi naukowcy wygłosili interesujące wykłady: na temat możliwości zastosowania systemu wspomagania decyzji w ochronie pomidora gruntowego przed zarazą ziemniaka (dr hab. Z. Karolewski) oraz sposobów oszczędzania energii w szklarni (dr inż. W. Krzesiński). Dni Ogrodnika były okazją do przedstawienia naszej oferty studiów uczniom z kilku szkół średnich oraz ciekawych dyskusji z Nimi. Wśród odwiedzających nasze stoisko były dzieci wraz ze swoimi rodzicami, dla których atrakcją była zaprezentowana kolekcja owadów.  Sporym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się projekty studentów Architektury Krajobrazu. Wiele sentymentalnych wspomnień związanych było ze spotkaniach seniorów, którzy z nostalgią wspominali czas spędzony na Uniwersytecie.