Przypisanie dyscyplin do czasopism – zaczynamy konsultacje

Prace nad ministerialnym wykazem czasopism punktowanych nabierają tempa. Znajdą się w nim m.in. czasopisma biorące udział w programie „Wsparcie dla czasopism naukowych”, a także pozycje ujęte w międzynarodowych bazach takich jak Scopus i Web of Science. Właśnie w związku z tymi międzynarodowymi bazami Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uruchamia specjalne konsultacje środowiskowe.

Do 16 listopada będzie można przysyłać uwagi dotyczące przypisania poszczególnym czasopismom z baz Scopus i Web of Science dyscyplin z nowej klasyfikacji dziedzin i dyscyplin. Wnioski należy składać do 16 listopada 2018 r. na formularzu dostępnym pod adresem:

Wykaz czasopism z baz Scopus i Web of Science - dyscypliny

Źródło informacji: strona internetowa MNSW