Drzewa przyuliczne - spotkanie z Naczelnikiem Wydziału Terenów Zieleni przy ZDM Poznań

W Kolegium Zembala 6 listopada odbyło się spotkanie z Panią Agnieszką Szulc, Naczelnikiem Wydziału Terenów Zieleni przy Zarządzie Dróg Miejskich. Pani Szulc opowiedziała o kulisach codziennej walki o zachowanie istniejącego drzewostanu przyulicznego w Poznaniu i szukaniu kompromisu pomiędzy  planowaniem nowych nasadzeń oraz miejsc postojowych dla samochodów, ścieżek rowerowych i chodników.

Prelegentka przedstawiła bardzo interesującą prezentację dotyczącą stosowania nowych metod poprawy warunków siedliskowych drzew w mieście oraz technologii z branży drogowej i ogrodniczej umożliwiających współistnienie drzew i nawierzchni utwardzonych. Na spotkanie licznie przybyli studenci i pracownicy WOiAK. Organizatorami spotkania byli Katedra Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu oraz Stowarzyszenie Polskich Architektów Krajobrazu Oddział Wielkopolski.