International Orchid Conference & Workshops for Young Scientists

Szanowni Państwo,
w imieniu Komitetu Organizacyjnego mam przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w międzynarodowej konferencji "International Orchid Conference & Workshops for Young Scientists”, która odbędzie się w dniach 24-28 września 2019 roku w Terenowej Stacji Przyrodniczej Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego w Spale.
Dwudniowe prezentacje młodych badaczy poprzedzone będą serią warsztatów prowadzonych przez doświadczonych uczonych z całego świata. Z uczestnikami konferencji swoją wiedza podzielą się prof. Dennis Whigham (Smithsonian Environmental Research Center, USA), prof. Tiiu Kull  (Institute of Agricultural and Environmental Sciences, Estonia), prof. Philip Seaton (Orchid Seed Science And Sustainable Use, Wielka Brytania), prof. Raymond Tremblay (University of Puerto Rico-Humacao, Portoryko) oraz dr Spyros Tsiftsis (Eastern Macedonia and Thrace Institute of Technology, Grecja).
Konferencja skierowana jest do młodych naukowców badających różne aspekty biologii i ekologii storczyków – studentów, doktorantów i osób, którym stopień doktora nadano w okresie ostatnich trzech lat. Planowane jest umożliwienie uczestnikom zaprezentowania 25-30 wystąpień referatowych oraz organizacja sesji posterowej (maksymalnie 30 plakatów).
Wierzymy, że dla młodych badaczy udział w International Orchid Conference & Workshops for Young Scientists będzie okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania długotrwałej współpracy.
Więcej informacji na temat konferencji oraz warsztatów znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.iocw2019.com oraz na Facebookowym profilu @OrchidConference. Zgłoszenia prosimy przesyłać drogą elektroniczną do dnia 15 maja 2019 r. Termin nadsyłania streszczeń wystąpień upływa 30 maja 2019 r. Liczba uczestników, którzy będą mogli wziąć udział w warsztatach jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania dotyczące konferencji.

Z wyrazami szacunku,
dr hab. Marta Kolanowska