Katedra Entomologii i Ochrony Środowiska - oferta naukowo-badawcza

W ramach współpracy z podmiotami zewnętrznymi zespół pracowników Katedry Entomologii i Ochrony Środowiska, zgodnie z kompetencjami naukowymi, może realizować wspólne badania naukowe oraz świadczyć usługi naukowo-badawcze w zakresie przedstawionej poniżej tematyki:

1. Opracowania z zakresu waloryzacji przyrodniczej środowisk naturalnych oraz przekształconych w wyniku działalności gospodarczej człowieka, na podstawie wybranych grup bezkręgowców,
2. Opracowania inwentaryzacji oraz operatów ochrony bezkręgowców dla planów ochrony parków narodowych i krajobrazowych oraz obszarów Natura 2000,
3. Monitoring występowania owadów na cele związane z systemem Natura 2000,
4. Opracowania z zakresu monitoringu i diagnostyki szkodników roślin uprawnych,
5. Opracowania z zakresu hydromorfologicznej inwentaryzacji i waloryzacji cieków wodnych,
6. Gminne programy ochrony środowiska i ekorozwoju,
7. Oznaczanie owadów z szeregu rodzin z kilku rzędów owadów: błonkoskrzydłych (Hymenoptera), chrząszczy (Coleoptera), motyli (Lepidoptera), muchówek (Diptera), pluskwiaków (Hemiptera).

Ponadto pracownicy Katedry mogą realizować szkolenia i kursy specjalistyczne w zakresie tematyki:

1. Zarządzania środowiskiem adresowanych głównie do administracji publicznej,
2. Diagnostyki i zwalczania szkodników roślin,
3. Ochrony różnorodności biologicznej w tym diagnostyki prawnie chronionych gatunków owadów (na podstawie prawa Polskiego a także prawa Unii Europejskiej),
4. Monitoringu wybranych gatunków bezkręgowców uwzględnionych w systemie Natura 2000.

Kontakt do Katedry:

Katedra Entomologii i Ochrony Środowiska