W dniu 1 lutego 2017 roku ruszył nabór wniosków w projekcie REGION

Od 1 lutego do 29 września br. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyjmuje wnioski w ramach programu priorytetowego „SYSTEM – Wsparcie działań ochrony środowiska i gospodarki wodnej realizowanych przez partnerów zewnętrznych. Część 2) REGION”. Są tam też bezzwrotne formy finansowania.

Dofinansowywanie w ramach programu obejmie wszystkie typy przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska lub gospodarki wodnej ujęte w planach działalności Wojewódzkich Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w formie preferencyjnej, niskooprocentowanej pożyczki, a także dla Programu 4.1: Ochrona i przywracanie różnorodności biologicznej i krajobrazowej (i dalszych) także w formie dotacji.

Szczegółowe informacje zawiera zalacznik_nr_2__nfosigw, który należy cierpliwie przewinąć, aż do punktu Program 4.1, bo dla wcześniejszych programów są głównie zwrotne formy finansowania.
Warto zwrócić uwagę na to, że adresatami środków są m. in. uczelnie wyższe, a także "podmioty będące właścicielem, użytkownikiem wieczystym lub zarządcą zabytkowych parków i ogrodów", czyli znowu my.

W dalszej części, wart naszego zainteresowania, jest także:
Program 5.3: Wspieranie działalności monitoringu środowiska,
Program 5.4: Przeciwdziałanie zagrożeniom środowiska z likwidacją ich skutków,
Program 5.5: Edukacja ekologiczna,
bo one też mają bezzwrotne formy finansowania.

Źódło informacji: strona internetowa RDOŚ Poznań