Fascynujący Dzień Roślin 2024 - komunikat numer 1

Szanowni Państwo, Drodzy Organizatorzy poprzednich edycji Fascynującego Dnia Roślin,

Z przyjemnością informuję, że w maju 2024 roku oficjalnie obchodzimy już siódmą edycję międzynarodowej akcji 'Fascynujący Dzień Roślin' 2024 (FoPD 2024), która odbywa się na całym świecie pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach (European Plant Science Organisation - EPSO https://epsoweb.org). Podobnie jak w latach poprzednich kulminacyjnym dniem jest 18. maj 2024, jednak do akcji można się przyłączyć aż do listopada bieżącego roku włącznie. Celem akcji jest zaprezentowanie pracy osób zafascynowanych światem roślin, a także przekazanie przesłania, że wiedza o roślinach jest niezmiernie ważna dla rozwoju rolnictwa, zrównoważonego wytwarzania żywności, a także ogrodnictwa i leśnictwa. 

Jednym słowem chcielibyśmy zaprosić Państwa do przyłączenia się do inicjatywy FoPD w roku 2024! Oprócz różnorodnych zajęć w formie stacjonarnej zachęcamy Państwa również do wirtualnego celebrowania FoPD – mogą to być quizy, warsztaty, wykłady online, utworzenie wirtualnej galerii lub po prostu poświęcenie strony/artykułu/postu ciekawostkom ze świata roślin. 

Każda zgłoszona inicjatywa jest ważna! Będzie widziana ona na polskiej http://www.plantday.com.pl/idea.php oraz światowej https://plantday18may.org stronie FoPD. Wszystkie informacje o tym wydarzeniu są dostępne na stronie głównej http://www.plantday.com.pl/idea.php, a także zapraszam do bezpośredniego kontaktu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Pragnę podkreślić, że wspólne wysiłki polskich jednostek naukowych, naukowo-badawczych, Lasów Państwowych, Parków Narodowych, Ogrodów Botanicznych oraz szkół owocowały do tej pory pierwszym miejscem dla Polski w światowym rankingu  EPSO https://plantday18may.org/statistics/

2022 rok - 289 wydarzeń w Polsce

2019 rok - 226  wydarzeń w Polsce

2017 rok - 275 wydarzeń w Polsce

2015 rok - 207 wydarzeń w Polsce

2013 rok - 205 wydarzeń w Polsce

Połączmy siły także w edycji 2024! Życząc powodzenia w trudnym dziele organizacyjnym podczas tegorocznego 'Fascynującego Dnia Roślin' przesyłam pozdrowienia,

Magdalena Arasimowicz-Jelonek

Koordynator Narodowy akcji „Fascynujący Dzień Roślin”

Reminders

No events