Rekrutacja - Studia I stopnia - III tura rekrutacji 5-20 września 2017 roku  tutaj wolne miejsca

- kierunek Architektura krajobrazu - niestacjonarne
- kierunek Ogrodnictwo - stacjonarne
- kierunek Ogrodnictwo - niestacjonarne

Rekrutacja - Studia II stopnia - III tura rekrutacji 5-20 września 2017 roku  tutaj wolne miejsca

- kierunek Ogrodnictwo - niestacjonarne

Komisja Rekrutacyjna Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

Kontakt:  507 927 258

ZASADY REKRUTACJI

Rekrutacja składa się z postępowania kwalifikacyjnego oraz podjęcia decyzji o przyjęciu na studia. Wyniki postępowania rekrutacyjnego są jawne.

1. „Rejestracja kandydatów na studia odbywa się drogą elektroniczną, w terminie od 1 czerwca do 20 września 2017 r. w turach, zgodnie  z terminarzem podanym na stronie www uczelni w zakładce KANDYDAT).
  2. Kandydat zobowiązany jest wnieść opłatę rekrutacyjną, której wysokość ustala Rektor. Opłatę wnosi się na konto bankowe, którego numer jest widoczny w systemie rejestracji elektronicznej.
  3. Na podstawie wyników postępowania kwalifikacyjnego tworzona jest lista rankingowa
  4. Kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia na studia na podstawie pozycji rankingowej składają niezbędne dokumenty.
  5. Kwalifikacja kandydatów będzie prowadzona etapowo, do wyczerpania limitu miejsc określonego przez Senat UPP.
  6. Wyniki postępowania kwalifikacyjnego są podawane do wiadomości publicznej na tablicy ogłoszeń w Uczelni.
  7.  Decyzje Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych o przyjęciu na studia są przekazywane w formie pisemnej na adres wskazany przez kandydata.
  8. Kandydaci nieprzyjęci na studia decyzją Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych mają prawo, w terminie 14 dni od daty doręczenia decyzji, wnieść odwołanie do Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej. Podstawą odwołania może być wyłącznie wskazanie naruszenia warunków i trybu rekrutacji zapisanych w niniejszej uchwale. Decyzja Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej jest ostateczna.
  9. Na niektóre kierunki studiów wymagane jest zaświadczenie o braku przeciwwskazań do podjęcia studiów (szczegóły Załącznik do Uchwały nr 379/2016 Senatu UPP)

Szczegółowe zasady rekrutacji na studia w roku akademickim 2017/2018 zawarte są w:

Uchwale nr 379/2016 Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu z dnia 25 maja 2016 r.

W roku akademickim 2017/18 postępowanie kwalifikacyjne na studia stacjonarne i niestacjonarne odbędzie się na podstawie rankingu wynikającego z podsumowania wyników egzaminu maturalnego.

Wynik końcowy uzyskany przez kandydata w postępowaniu kwalifikacyjnym obliczany jest jako suma:

„ wyniku egzaminu maturalnego z wybranego (jednego) przedmiotu kierunkowego,

• „ wyniku z części pisemnej z języka polskiego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym (wynik lepszy)
  • „ wyniku z części pisemnej obowiązkowego języka nowożytnego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym (wynik lepszy),

przeliczonych według zasady podanej w tabeli:

Przedmiot

Poziom

Zasada przeliczania1

1%=0,1 punktu

Język obcy nowożytny

1% = 0,1 punktu

Przedmiot kierunkowy

Jeden przedmiot

do wyboru

1% = 0,6 punktu

1% = 0,8 punktu

1Zasady przeliczania dotyczą egzaminu maturalnego według aktualnie obowiązujących przepisów. Szczegółowe zasady przeliczania wyników matury zdawanej w latach 2002-2007 i matury międzynarodowej znajdują się w części Szczegółowe zasady rekrutacji.

Kierunek Architektura Krajobrazu:

•   Przedmioty kierunkowe: BIOLOGIA, CHEMIA, GEOGRAFIA, HISTORIA, MATEMATYKA
  •  Skala punktowa - 0-100 punktów
  •  Minimalny próg punktowy - 30 punktów
  •  Maksymalna liczba punktów: laureaci i finaliści olimpiad: Biologicznej, Chemicznej, Geograficznej, Matematycznej lub Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w zakresie „architektura krajobrazu”
  • Limit przyjęć na studia stacjonarne – 45 osób
  • Początek zajęć – semestr zimowy
  • Odpłatność za studia niestacjonarne – 1700 zł/semestr

Kierunek Medycyna Roślin:

• Przedmioty kierunkowe: BIOLOGIA, CHEMIA, FIZYKA Z ASTRONOMIĄ, MATEMATYKA
  • Skala punktowa - 0-100 punktów
  • Minimalny próg punktowy - 30 punktów
  • Maksymalna liczba punktów: laureaci i finaliści olimpiad: Biologicznej, Chemicznej, Fizycznej, Matematycznej lub Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
  • Limit przyjęć na studia stacjonarne – 30 osób
  • Początek zajęć – semestr zimowy
  • Odpłatność za studia niestacjonarne – 1600 zł/semestr

Kierunek Ogrodnictwo:

Specjalności:
Hodowla Roślin i Nasiennictwo1
Kształtowanie Terenów Zieleni
Ochrona Roślin Ogrodniczych1
Ogrodnictwo Ogólne
1 tylko na studiach stacjonarnych

• Przedmioty kierunkowe: BIOLOGIA, CHEMIA, MATEMATYKA
  • Skala punktowa - 0-100 punktów
  • Minimalny próg punktowy - 30 punktów
  • Maksymalna liczba punktów: laureaci i finaliści olimpiad: Biologicznej, Chemicznej, Matematycznej lub Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w zakresie „ogrodnictwa”
  • laureaci konkursu: Zielone Dyplomy w specjalności „ogrodnictwo”
  • Limit przyjęć na studia stacjonarne – 60 osób
  •  Początek zajęć – semestr zimowy
  • Odpłatność za studia niestacjonarne – 1600 zł/semestr

Informator Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

Najbliższe terminy - kandydat

Targi pracy 2017

Zrobione w Gimpie (Prace na zaliczenie AK)

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online