Przyjaciele Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (dawniej: Przyjaciele Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu), to stowarzyszenie powstałe z inicjatywy Dziekana dawnego Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a założone przez grupę obecnych i byłych nauczycieli akademickich, a także studentów związanych z Wydziałem.

Po integracji Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii oraz Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu w Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii, stowarzyszenie zmieniło nazwę, w dniu 5 lipca 2021 roku, na obecnie obowiązującą.

Stowarzyszenie używa też skrótu: Przyjaciele WROB.

Naszym celem jest rozwój Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioiżynierii. Wspieramy wszelkie inicjatywy w tym zakresie. Chcemy tworzyć materiały promocyjne, organizować szkolenia, kursy, seminaria i spotkania integracyjne. Organizować współpracę z otoczeniem gospodarczym, a najlepszym studentom fundować stypendia.

Kto może być członkiem? Każdy, komu leży na sercu dobro naszego Wydziału. Zapraszamy zarówno osoby fizyczne, jak i prawne. Członkiem może zostać każdy, kto chce pomóc w realizacji naszych celów.

Deklaracja członkowska

Adres pocztowy:

ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 159

60-594 Poznań

Nr rachunku bankowego: Raiffeisen Bank Polska S.A. 97 1750 0012 0000 0000 3551 1415 z dopiskiem "darowizna na cele statutowe"

Władze Stowarzyszenia:

(od 05.07.2021)

dr hab. Agnieszka Tomkowiak

+48 61 848 76 80

(od 05.07.2021)

Prof. UPP dr hab. Tomasz Kleiber +48 61-846-63-12 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wiceprezes Zarządu: dr inż. Tomasz Spiżewski  +48 61-846-63-47 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretarz: dr hab. inż. Michał Krzyżaniak +48 61-848-79-92 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Skarbnik: Prof. UPP dr hab. Maria Morozowska +48 61-848-77-00 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Członek Zarządu: prof. dr hab. Mikołaj Knaflewski +48 61-848-79-68 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 365833007

NIP: 7811935952