Wizyta w Pamukkale University (Denizli, Turcja)

W dniach 1-5 kwietnia br., dr hab. Maria Morozowska oraz dr Renata Nowińska z Katedry Botaniki, Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu poprowadziły wykłady dla studentów Pamukkale University w Denizli (Turcja).

Wykłady dotyczyły nowoczesnych metod stosowanych w taksonomii roślin oraz charakterystyki szaty roślinnej Polski i jej antropogenicznych przeobrażeń. Ponadto w czasie pobytu w Denizli, obie Panie wzięły udział Targach Edukacyjnych. Wyjazd ten był kolejnym etapem kilkuletniej współpracy naukowo-dydaktycznej pomiędzy Faculty of Arts and Sciences PAU a naszym Wydziałem. Dzięki takiej współpracy z roku na rok rośnie zainteresowanie mobilnością, które obserwowane jest wśród studentów obu krajów. Wyjazd sfinansowany został z funduszy Programu Erasmus+.