Kiermasz Zielony Poznań 2019

W dniu 11 maja br. w Parku Wilsona w Poznaniu odbył się Kiermasz „Zielony Poznań”, w którym uczestniczyli także pracownicy Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu: dr inż. Anna Dudzińska, dr inż. Michał Krzyżaniak i dr inż. Dariusz Świerk oraz studentki kierunku Architektura Krajobrazu:  inż. arch kraj. Aneta Szuba, inż. arch kraj. Justyna Wadelska, Lidia Dudek, inż. arch kraj. Paulina Kowalska, inż. arch kraj. Jagoda Koniczna oraz inż. arch kraj. Lidia Szuster.

W przepięknej scenerii Parku Wilsona doradzaliśmy Poznaniakom w zakresie urządzania i pielęgnacji ogrodów przydomowych. Nasze studentki mogły wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności w praktyce. Wskazywały możliwości rozwiązań projektowych, podpowiadały w jaki sposób poradzić sobie ze szkodnikami i chorobami w ogrodzie oraz proponowały ekologiczne podejście do zakładania terenów zieleni.

Anna Dudzińska, Dariusz Świerk
Katedra Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu