Instrukcja nr 1, Dziekana WOAK z dnia 25 marca 2020 r. w sprawie: realizacji zajęć dydaktycznych prowadzonych zdalnie przez Nauczycieli akademickich Wydziału oraz ewidencji działań podjętych w ramach nauczania zdalnego

Instrukcja nr 1

Dziekana WOAK z dnia 25 marca 2020 roku w sprawie: realizacji zajęć dydaktycznych prowadzonych zdalnie przez Nauczycieli akademickich Wydziału oraz ewidencji działań podjętych w ramach nauczania zdalnego

W nawiązaniu do Zarządzenia Rektora UPP nr 36/2020 z dnia 24 marca 2020 r. dotyczącego organizacji pracy w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w okresie zagrożenia epidemicznego, zaleceń ogłoszonych w Komunikacie Rektora UPP nr 6 z dnia 17 marca 2020 r. oraz nr 8 z dnia 18 marca 2020 roku, a także na podstawie § 13 ust. 7 Statutu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, przekazuję Państwu Instrukcję nr 1 z poleceniem jej wykonania:

1. Zobowiązuję pracowników Wydziału do niezwłocznego przystąpienia do realizacji nauczania zdalnego przy wykorzystaniu zaproponowanych na UPP narzędzi, np. MS Teams – Moduł Office 365, GoogleEdu, Platformy wideokonferencyjne (np. ZOOM), Wirtualny Dziekanat (WD) oraz inne dostępne i w ocenie Państwa - możliwe do wykorzystania. W Wirtualnym Dziekanacie, w materiałach dydaktycznych do danego przedmiotu, powinna być zamieszczona informacja o przyjętych formach nauczania zdalnego (w odrębnym pliku – jako plik uzupełniający/poprzedzający pliki z treściami merytorycznymi).

2. Niezbędny jest przegląd umieszczonych wcześniej w WD materiałów i usunięcie już nieaktualnych. Proszę pamiętać o aktualizacji sylabusów.

3. Zaległości wynikające z niezamieszczenia do tej pory materiałów w WD proszę uzupełnić do dnia 29 marca 2020 r.

4. Zalecenia te dotyczą wszystkich kierunków prowadzonych przez Wydział, niezależnie od stopnia i poziomu kształcenia. Ponadto zalecenia te obowiązują studia doktoranckie. Kierownik Studium Podyplomowego “Hortiterapia”, w porozumieniu z wykładowcami i słuchaczami, ustalą zakres realizacji zajęć w formie nauczania zdalnego i zapewnią możliwość odrobienia przełożonych zajęć.

5. Każdy pracownik prowadzący zajęcia jest zobowiązany do prowadzenia ewidencji ze wszystkich zajęć dydaktycznych, które przeprowadzi zdalnie (tabela 1, stanowiąca załącznik).

6. Ewidencja dotycząca wszystkich prowadzonych zdalnie zajęć przez pracownika (w postaci tabeli) będzie podlegała sprawdzeniu na poziomie Katedry, po zakończeniu nauczania zdalnego. Cała ewidencja zostanie przekazana Radom Programowym Kierunków Studiów na Wydziale.

7. Obowiązek realizacji nauczania zdalnego obowiązuje wszystkich nauczycieli prowadzących zajęcia i wszystkich Studentów Wydziału. Nauczyciele realizujący zajęcia na innych wydziałach UPP, również zobowiązani są do prowadzenia ewidencji (celem rozliczenia pensum).

8. Kierownicy Katedr, Kierownik Studiów Doktoranckich oraz Kierownik Studium Podyplomowego “Hortiterapia” są odpowiedzialni za prawidłowy przebieg nauczania zdalnego i prowadzą bezpośredni nad nim nadzór.

Dziekan Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

(-) Prof. UPP dr hab. Piotr Urbański