Zapraszamy na wystawę przy ul. Dąbrowskiego 159 – Kampus Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu UPP

Autorką fotografii oraz uwiecznionych na nich ogrodów jest Pani mgr inż. Agnieszka Hubeny-Żukowska, projektant około 300 ogrodów i architekt krajobrazu.

Jest podróżniczką, dziennikarką i artystką. Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, ale także absolwentka Wydziału Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku. Pracuje w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tam realizuje pracę doktorską. Ponadto prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu projektowania i pielęgnacji terenów zielni. Jest laureatką licznych nagród międzynarodowych m.in. w Mediolanie i Los Angeles. Realizacje jej ogrodów były wielokrotnie przedstawiane w programach telewizyjnych. Jest członkinią Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Ogrodów, International Desing Club oraz International Association of Desingners. Od roku 2018 - członkini międzynarodowego jury w A Desing Award & Competition w Mediolanie. Od ponad 20 lat współpracuje z Pracownią Sztuki Ogrodowej w Blizinach, w województwie pomorskim.

Prezentowana wystawa dotyczy spojrzenia Autorki przede wszystkim na dwa elementy:

- wiosny, jako cyklu życia przyrody i człowieka,

- oraz oczekiwania – oświetlenia słońcem, jako źródła życia roślin.

Serdecznie zapraszam

Piotr Urbański