23 października 2021 roku - Marcelin- Dzień Krajobrazu

W ramach obchodów Dnia Krajobrazu, we współpracy z Oddziałem Wielkopolskim Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu odbędzie się, otwarty dla studentów UPP oraz publiczności, spacer po parku i folwarku w Marcelinie (bez udostępniania budynków).

Spacer odbędzie się 23 pażdziernika 2021 r. (sobota)  o godz. 11.30. Uczestnicy spaceru będą mogli zapoznać się z historią dawnego majątku ziemskiego, obecnie należącego do UPP.

Uczestnicy poznają układ przestrzenny założenia dworsko-parkowo-folwarcznego oraz jego miejsca w krajobrazie otwartym, a nastepnie miejskim.

Spacer poprowadzą Ewa de Mezer (OWSPAK) i Agnieszka Wilkaniec (UPP).

(Dzień Krajobrazu (Międzynarodowy Dzień Krajobrazu) został ustanowiony przez Radę Europy z inicjatywy Polski, a konkretnie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Obchodzony jest 20 października na pamiątkę podpisania Europejskiej Konwencji Krajobrazowej.)

dzien krajobrazu png