Reimmatrykulacja Absolwentów Wydziału Ogrodniczego z rocznika 1965

W dniu 13 maja 2022 roku gościliśmy na terenie naszej Uczelni Absolwentów Wydziału Ogrodniczego z roku 1965. Po 57 latach od ukończenia studiów postanowili odwiedzić swoją Alma Mater.

Przybyło 15 Absolwentów, a zachęcił ich do takiej uroczystości nasz emerytowany pracownik prof. zw. dr hab. Tadeusz Baranowski, wieloletni kierownik Katedry Ochrony Roślin.

Spotkanie w pierwszej części, odbyło się na terenie Kolegium Rungego. Gości przywitała Pani prof. dr hab. Anna Kryszak – Dziekan Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii. Zebrani obejrzeli dwa filmy promujące nasz Uniwersytet. Prodziekan Wydziału – prof. UPP dr hab. Piotr Urbański – przedstawił historię dawnego Wydziału Ogrodniczego, od daty jego powstania, tj. 31 sierpnia 1956 roku aż do czasu utworzenia  Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii, tj. 1 września 2020 roku.

Następnie odbyła się uroczysta reimmatrykulacja, z wręczeniem dyplomów opatrzonych podpisem JM Rektora UPP i Dziekana Wydziału. Uroczystość zakończyła się wysłuchaniem polskiego średniowiecznego hymnu Gaude Mater Polonia. Potem wszyscy zebrani wspólnie odśpiewali  Gaudeamus igitur.

Druga część spotkania odbyła się na terenie Kampusu Ogrody, przy ul. Dąbrowskiego 159. Absolwenci zwiedzili wszystkie budynki i na sali wykładowej, dzięki kierownikom katedr lub ich pracowników, zapoznali się z historią obecnie zlokalizowanych tam jednostek naukowych.

Wieczorem Absolwenci udali się na spotkanie towarzyskie. Zdaniem naszych Gości Uczelnia wypiękniała Absolwenci zapewniali, że bardzo chętnie zaplanują wystarczająco dłuższy pobyt u nas, aby zapoznać się z całym Uniwersytetem.

Autor fotografii: dr Ewa Dankowska