Zachęcamy do zapoznania się z artykułem:

THRILLING DISCOVERY OF POLES: PLANTS COMMUNICATE WITH EACH OTHER THROUGH THEIR LEAVES

Rośliny ostrzegają się nawzajem sygnałami elektrycznymi przekazywanymi na powierzchni ich liści. Nowy mechanizm komunikacji roślin został opisany i wyjaśniony przez zespół pod kierunkiem polskiego naukowca, prof dr. hab. Stanisława Karpińskiego, który jest absolwentem naszej Uczelni.
Polski zespół naukowców z SGGW we współpracy z badaczami z University of Missouri (USA) po raz pierwszy opisał kwantowo-molekularne i fizjologiczne podstawy nieznanej dotąd formy komunikacji między roślinami i mechanizm, który wyzwala, zwany aklimatyzacją sieciową (NAA). Wyniki zostały zaprezentowane w The Plant Cell, najbardziej prestiżowym czasopiśmie publikującym artykuły z zakresu biologii komórki roślinnej.