RE-WITA STARE KORYTO WARTY 3, 2017 R. - SUKCES pracowników KTZiAK

W dniach 17-18 marca 2017 roku, miała miejsce dwudniowa sesja, poświęcona zagadnieniom rewaloryzacji północnego fragmentu Starego Koryta rzeki Warty w Poznaniu.

Warsztaty zostały zorganizowane z inicjatywy Fundacji Made in Art oraz Oddziału Rewitalizacji Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Urzędu Miasta Poznania. Było to już trzecia sesja poświęcona temu obiektowi – dwa wcześniejsze etapy zrealizowano w latach 2010 i 2013.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu reprezentowali: mgr inż. Jarosław Surma i mgr inż. Iwona Huminiecka, pracownicy Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu.

Weszli oni w skład zespołu nr 5, który tworzyły także: mgr Edyta Bąkowska (Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM) oraz mgr Natalia Madajczyk (Biuro Koordynacji Projektów Urzędu Miasta Poznania).

Praca autorstwa tego zespołu, w wyniku głosowania, w którym wzięli udział wszyscy uczestnicy i prowadzący warsztaty, uzyskała najwięcej głosów i została uznana za najlepszą propozycję projektową.

Sprawozdanie