W dniach 24 i 25 maja 2017 roku, w salach dydaktycznych Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu przy ul. Dąbrowskiego 159, odbyły się warsztaty z zakresu architektury krajobrazu. Uczestniczyła w nich młodzież klas trzecich (90 osób) i nauczyciele, opiekunowie Gimnazjum nr 58 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Poznaniu.
Inicjatorką i organizatorką spotkania była mgr inż. Iwona Huminiecka, pracująca w Katedrze Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu.
Celem warsztatów było pokazanie młodzieży na czym polega praca architekta krajobrazu. Zostały one poprowadzone przez pracowników naukowo-dydaktycznych oraz doktorantów Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu.
W tematykę młodzież została wprowadzona bardzo interesującym wykładem:
”Architektura krajobrazu, w poszukiwaniu ładu i harmonii”, który wygłosiła dr inż. Bożena Łukasik.
Następnie odbyły się warsztaty: dr inż. arch. kraj. Anny Gałeckiej-Drozdy na temat „Zieleń w mieście, od klinów zieleni do zielonej infrastruktury” oraz dr inż. Anny Dudzińskiej na temat „Przyozdabiamy przestrzeń naszą wyobraźnią”. Warsztaty miały na celu uruchomić kreatywność i wyobraźnię młodzieży. Efekty pracy zostały przedstawione w sposób graficzny w postaci barwnych plansz.
Na koniec doktoranci: mgr inż. arch. kraj. Daniel Mikulski, mgr inż. arch. kraj. Agnieszka Rosada i mgr inż. arch. kraj. Agnieszka Skóra zorganizowali ćwiczenia z analizy krajobrazu otwartego, ukazujące pozytywne i negatywne działania człowieka w przestrzeni.
Warsztaty spotkały się z pozytywnym odzewem, młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach, a niektórzy odkryli w sobie ukryte talenty.
Wiele wskazuje na to, że zadowolenie obu stron zaowocuje dalszą współpracą.
Galeria zdjęć.