Dlaczego warto studiowac na WOAK

UWAGA!!! 1 czerwca 2019 r. rusza elektroniczna rekrutacja na studia I i II stopnia

O tym dlaczego warto studiować na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu opowiada nasza studentka.

"ROŚNIE TU WIEDZA, DOJRZEWAJĄ ŚMIAŁE PLANY I KWITNIE ŻYCIE TOWARZYSKIE!

Uczelnia

60 lat tradycji i legendarna historia sięgająca 1870 roku.... Ale z tamtych czasów pozostały najwyżej jakieś stare woluminy w naszej świetnie wyposażonej bibliotece. Reszta jest super nowoczesna - budynki uniwersyteckie, wyposażenie pracowni, zaplecze techniczne i socjalne, sprzęt używany podczas praktyk - może trochę w tym wypadku przesadziłam (ale studiowanie ogrodnictwa do tego upoważnia), bo łopaty i grabie mamy raczej tradycyjne :-). Do Uniwersytetu należą też stacje doświadczalne w Poznaniu i Przybrodzie z kolekcjami odmian winorośli, szparaga, zielnych roślin ozdobnych, roślin leczniczych i przyprawowych, drzew iglastych, oraz odmian Ginkgo biloba i Syringa sp. - na bogato!

Kierunki

Oferta kierunków i specjalności na naszym Wydziale jest bogata - od Architektury Krajobrazu przez Ogrodnictwo do Medycyny Roślin.

Rozwijać wiedzę, talenty towarzyskie i kreatywność można też w ramach Kół Naukowych - Ogrodników, Botaników i Architektów Krajobrazu.

Ludzie

Ale najważniejsi są ludzie - Wykładowcy i Władze Wydziału - otwarci i życzliwi, profesjonaliści o głębokiej wiedzy; Pracownicy Uczelni - serdeczni i fachowi; no i oczywiście MY - Studenci! Podobno z powodu praktyk na świeżym powietrzu i bliskiego obcowania z roślinami, studentki na naszej uczelni zyskują wspaniałą cerę i wyjątkową urodę, studenci zaś atletyczną budowę... tak mówią :-)

Ciepła atmosfera, mili ludzie, fachowa wiedza - szansa na zdobycie interesującego zawodu, poznania ciekawych ludzi i przeżycia niezapomnianych chwil wśród osób o otwartych umysłach!"

Uczelnia zajmuje pierwsze miejsce w rankingu uczelni rolniczych w kraju.

Zapraszamy do studiowania na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu!

Od 1 czerwca rusza elektroniczna rejestracja kandydatów na studia w roku akademickim 2019/2020

Rekrutacja I stopień

Rekrutacja II stopień

Rekrutacja III stopień