Dlaczego warto wybrać Kształtowanie Terenów Zieleni

Co oferuje specjalność Kształtowanie terenów zieleni na kierunku Ogrodnictwo I stopnia:

• Poznasz historię sztuki i architektury a także style ogrodowe na przestrzeni wieków aż po współczesność oraz zasady rewaloryzacji zabytkowych założeń ogrodowych.
  • Nauczysz się ręcznie rysować plany koncepcyjne i techniczne ogrodów.
  • Nauczysz się projektować ogród oraz zieleń na terenach publicznych (zieleńce, parki)
  • Dowiesz się jak urządzić ogród przy użyciu roślin oraz elementów małej architektury.
  • Nauczysz się projektować i montować systemy nawadniania.
  • Będziesz wiedział jak prawidłowo pielęgnować tereny zieleni od ogrodu aż po park.
  • Nie będą Ci obce podstawowe zagadnienia z kształtowania i ochrony krajobrazu.
  • Poszerzysz w przyszłości możliwość podjęcia pracy o placówki zajmujące się terenami zieleni

Kończąc studia I stopnia uzyskasz tytuł zawodowy: inż. ogrodnictwa, w specjalności: Kształtowanie terenów zieleni.

konkurs fotograficzny 1 2019

Najbliższe terminy - kandydat