Ogrodnictwo - informacje o studiach I stopnia

Jeżeli chcesz projektować ogrody przydomowe, hodować nowe odmiany, rozmnażać rośliny, uprawiać kwiaty, warzywa i owoce, być "lekarzem" roślin ogrodniczych...

czas trwania: 7 semestrów (3,5 roku)

przedmioty kierunkowe: biologia albo chemia, albo matematyka

Sylwetka absolwenta

Absolwent posiada wiedzę i umiejętności z zakresu technologii produkcji ogrodniczej, zagospodarowania terenów zieleni, organizacji pracy w przedsiębiorstwie ogrodniczym oraz kierowania zespołami ludzkimi. Jest zaznajomiony z podstawami prawa w odniesieniu do działalności gospodarczej. Absolwent zna metody analizy ekonomicznej, organizacji i zarządzania oraz zasady funkcjonowania rynku. Absolwent jest przygotowany do samodzielnego prowadzenia gospodarstwa ogrodniczego, podejmowania pracy w przetwórstwie owocowo - warzywnym oraz kształtowania terenów zieleni. Jest przygotowany do pracy w administracji, usługach i doradztwie ogrodniczym.

zasady postępowania kwalifikacyjnego

Dodatkowe korzyści:

• realizacja praktyk zawodowych w stacjach doświadczalnych wydziału oraz w specjalistycznych instytucjach i przedsiębiorstwach w kraju
  • możliwość odbycia części studiów za granicą w ramach programu Erasmus+
  • nowoczesne sale dydaktyczne, znakomicie wyposażone laboratoria, zajęcia na bardzo wysokim poziomie
  • możliwość rozwijania zainteresowań naukowych na studenckich kołach naukowych
  • nowoczesne Centrum Kultury Fizycznej z halą do gier zespołowych, siłownią, salą do tenisa oraz spinningu, ponadto korty tenisowe oraz boisko do siatkówki plażowej

Dokumenty do pobrania:

Efekty kształcenia - Ogrodnictwo studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia