Zasady postępowania kwalifikacyjnego - Studia II stopnia

- kierunek Ogrodnictwo
- kierunek Architektura krajobrazu
- kierunek Medycyna roślin

W roku akademickim 2017/18 postępowanie kwalifikacyjne na studia stacjonarne i niestacjonarne odbędzie się na podstawie rankingu wynikającego z podsumowania średniej z ocen kończących przedmioty studiów pierwszego stopnia oraz wyniku ukończenia tych studiów (ocena na dyplomie), przy czym:

1. 75% limitu miejsc wypełniają absolwenci kierunku zgodnego z kierunkiem studiów drugiego stopnia,

2. uzupełnienie limitu następuje na podstawie wyników egzaminu, testu lub rozmowy kwalifikacyjnej w zakresie ustalonym przez Radę Wydziału. Do tej formy kwalifikacji mogą przystąpić absolwenci kierunku zgodnego z kierunkiem studiów drugiego stopnia lub innego.

Na kierunek Architektura krajobrazu mogą być przyjęci wyłącznie kandydaci posiadający tytuł zawodowy „inżynier architekt krajobrazu” lub „inżynier architekt” (w tym przypadku wymagane jest przystąpienie do egzaminu kwalifikacyjnego).

Na kierunek Ogrodnictwo mogą być przyjęci absolwenci innych kierunków, posiadający tytuł inżyniera, po przystąpieniu do egzaminu kwalifikacyjnego.

Egzamin, test lub rozmowa kwalifikacyjna obejmuje następujące przedmioty:

dla kierunku Ogrodnictwo:

- Dendrologia
- Nasiennictwo ogrodnicze
- Rośliny ozdobne
- Sadownictwo
- Warzywnictwo

dla kierunku Architektura krajobrazu:

- Budownictwo ogrodowe, instalacje budowlane
- Dendrologia
- Fizjografia
- Historia sztuki i architektury
- Zasady projektowania krajobrazu

Na kierunek Medycyna roślin mogą być przyjęci absolwenci studiów pierwszego stopnia kierunków: Ogrodnictwo, Leśnictwo lub Rolnictwo. Kandydat może wybrać jedynie specjalizację magisterską zgodną z ukończonym kierunkiem studiów pierwszego stopnia.

Absolwenci studiów pierwszego stopnia kierunku:

a)     Ogrodnictwo – mogą ubiegać się tylko o przyjęcie na specjalizację magisterską Ochrona roślin ogrodniczych,
b)     Rolnictwo – mogą ubiegać się tylko o przyjęcie na specjalizację magisterską Ochrona roślin rolniczych,
c)     Leśnictwo – mogą ubiegać się tylko o przyjęcie na specjalizację magisterską Ochrona lasu.

Absolwenci innych kierunków studiów, posiadający tytuł inżyniera, muszą przystąpić do egzaminu kwalifikacyjnego z zakresu podstawowej wiedzy dotyczącej chorób i szkodników roślin oraz chwastów.
Warunkiem uruchomienie specjalizacji magisterskiej jest przyjęcie kandydatów w liczbie nie mniej niż 20 osób. W szczególnie uzasadnionych przypadkach Rektor może postanowić inaczej.

konkurs fotograficzny 1 2019

Najbliższe terminy - kandydat