Medycyna roślin - informacje o studiach II stopnia

czas trwania: 3 semestry (studia stacjonarne), 4 semestry (studia niestacjonarne)

Specjalizacje:

• Ochrona roślin ogrodniczych
  • Ochrona roślin rolniczych
  • Ochrona lasu

Sylwetka kandydata

Na kierunek Medycyna roślin mogą być przyjęci absolwenci studiów pierwszego stopnia kierunków: Ogrodnictwo, Leśnictwo lub Rolnictwo. Kandydat może wybrać jedynie specjalizację magisterską zgodną z ukończonym kierunkiem studiów pierwszego stopnia. Absolwenci innych kierunków studiów muszą przystąpić do egzaminu kwalifikacyjnego z zakresu podstawowej wiedzy dotyczącej chorób i szkodników roślin oraz chwastów.
zasady postępowania kwalifikacyjnego

Sylwetka absolwenta

Absolwent kierunku Medycyna roślin posiada rzetelną wiedzę ogólnoprzyrodniczą, podstawy produkcji roślin ogrodniczych i rolniczych oraz gospodarki leśnej. Ma szeroką znajomość problematyki fitosanitarnej. Jest w szczególności przygotowany do organizowania i prowadzenia przedsiębiorstw i firm zajmujących się doradztwem w zakresie medycyny roślin uprawnych i ekosystemów leśnych, dystrybucją środków ochrony roślin. Absolwent jest przygotowany do pracy w administracji różnego strzebla oraz jednostkach naukowo-badawczych, uczelniach i instytutach naukowych oraz w szkolnictwie.

Dodatkowe korzyści:

• możliwość odbycia części studiów za granicą w ramach programu Erasmus+
  • rozwijanie zainteresowań w studenckich kołach naukowych
  • możliwość kontynuacji nauki na Studium Doktoranckim

Dokumenty do pobrania:

Efekty kształcenia - Medycyna roślin stacjonarne i niestacjonarne studia I i II stopnia

Plan studiów stacjonarnych II stopnia, kierunek Medycyna Roślin

Plan studiów niestacjonarnych II stopnia, kierunek Medycyna Roślin