Noc Naukowców w Katedrze Fizjologii Roślin

Za nami kolejna, zakończona dużym sukcesem edycja Nocy Naukowców. Wśród sympatyków i popularyzatorów nauki nie mogło zabraknąć Pracowników i Doktorantów Katedry Fizjologii Roślin, którzy od kilku lat są czynnie zaangażowani w organizację tego niezwykłego przedsięwzięcia. Tak było i tym razem. Uczestnikami wydarzenia byli miłośnicy wiedzy w różnym wieku: dzieci w wieku przedszkolnym, młodzież i dorośli. Zorganizowane warsztaty były niezwykłą szansą, by przekonać się, jak fascynująca jest nauka, i jak naprawdę wygląda praca naukowców, badaczy.

Hasłem przewodnim Nocy Naukowców była „Roślinna tęcza”. Celem przygotowanych eksperymentów było wyjaśnienie skąd bierze się różnorodność kolorystyczna świata roślinnego. Staraliśmy się udowodnić, że kolory w roślinach są często składanką różnych barwników. Uczestnicy dowiedzieli się, co oznaczają kolory warzyw i owoców w myśl hasła jedz kolorowo! jedz zdrowo!

Młodzi odkrywcy byli czynnie zaangażowani w wykonywanie wszystkich eksperymentów i z trudem opuszczali salę laboratoryjną a organizatorzy nie kryli zadowolenia z przebiegu imprezy.