I Festiwal Bliżej Natury 2018

Festiwal Bliżej Natury rozpocznie się 15 marca 2018 r. Ideą projektu jest skupianie środowisk: artystów, miłośników i przyjaciół sztuki, mający na celu rozpowszechnianie twórczości, promowanie piękna krajobrazu i alternatywnych form spędzania czasu wolnego.

Honorowy patronat

Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak

Starosta Powiatu Poznańskiego Jan Grabkowski

JM Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Andrzej Lesicki

JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dr hab. Jan Pikul

Szuba Aneta

Wadelska Justyna

Ziemska Katarzyna

• Oprawa muzyczna:                  Mikołaj Mielcarek z Katedralnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Poznaniu.
  • Komisarze wystawy:                Krzysztof Mankiewicz, Krzysztof Marciniak, Dorota Zbroszko.
  • Kurator:                                   Julia Kaczmarczyk-Piotrowska.
  • Organizatorami Festiwalu są:    Fundacja Mundo Humano,
  •                                               Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
  •                                               Fundacja Rozwoju Miasta Poznania,
  •                                               Uniwersytet Przyrodniczy Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
  •                                               Ośrodek Edukacji Leśnej w Czeszewie. Nadleśnictwo Jarocin. Lasy Państwowe.
  • Partnerem jest:                        Fundacja Surgere.

Jest to autorski projekt długoterminowy, skupia się wokół projektu edukacyjnego pt. „Leśne przemiany”. Tegoroczna koncepcja odnosi się do szeroko pojętej promocji twórczości związanej z przyrodą. Projekt nowego festiwalu posiada już długą tradycję wystaw związanych z przyrodą oraz plenerów artystycznych.

W ramach projektu odbędą się następujące wydarzenia :

- Wernisaż - 15 MARCA 2018 r., o godz. 16.00 w Pawilonie Ekspozycyjno-Dydaktycznym Ogrodu Botanicznego UAM, ul. Dąbrowskiego 165, Poznań.

- Wystawa prac studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

- Wystawa stała w Centrum Zarządzania Łęgami w Ośrodku Edukacji Leśnej w Czeszewie. Nadleśnictwo Jarocin. Lasy Państwowe.

Wystawy będą czynne do 22 kwietnia 2018 r.

Projekt z roku na rok realizowany jest z większym rozmachem. Chcemy teraz skupić pod jedną ideą środowiska NGO, studentów i artystów niezależnych.

Festiwal będzie towarzyszył dwóm wydarzeniom: Festiwalowi Nauki i Sztuki oraz Targom Edukacyjnym EKOFORUM.

Przygotowanie wernisażu wystawy: Firma PUH ROBO-KOP z Tarnowa Podgórnego.

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania i Fundacji Rozwoju Miasta Poznania.

W ramach tego projektu do wystawienia swoich prac zostali zaproszeni bohaterowie 2 edycji filmu „Sześciu wspaniałych”, który to przedstawia artystów z poszczególnych gmin powiatu poznańskiego. Film jest dotowany przez powiat poznański, również w tym roku nagrywana jest jego 3 część obejmująca pozostałe 5 gmin powiatu

Na terenie Czeszewa w Ośrodku Edukacji Leśnej od pięciu lat organizowane są plenery artystyczne, które zainicjowała zafascynowana pięknem tutejszej przyrody artystka Julia Kaczmarczyk-Piotrowska. W tym roku w ofercie pojawi się również Festiwal twórczości plastycznej  pt.: "Bliżej Natury".

Zapraszamy do zobaczenia oferty, a w okresie letnim do udziału w plenerze. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "Rzeka".

Na terenie Rezerwatu przyrody uczestnicy utrwalają malowniczy krajobraz łąk, naturalnego lasu, wód Warty i Lutyni. Mają możliwość skorzystania ze spotkań edukacyjnych prowadzonych przez organizatorów oraz zaproszonych gości. Skupia szerokie grono twórców.

FB

Nagranie z 2017 r., do której zaproszeni zostali Wielkopolscy Rzeźbiarze z Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy - YOUTUBE

W 2016 - YOUTUBE

Serdecznie zapraszamy!