Sesja Studenckich Kół Naukowych UP w Zielonce

W dniu 11 maja 2017 roku odbyła się Sesja Studenckich Kół Naukowych zorganizowana w Ośrodku Naukowo-Dydaktyczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Zielonce.

W wydarzeniu brali czynny udział studenci z Koła Naukowego Ogrodników, którzy zaprezentowali dwa referaty. Byli to: Anna Kołacz studentka IV roku, która wygłosiła referat pt: "Wpływ nawozów wolno działających na wzrost Ligustrum vulgare f. xanthocarpum" ora student I roku Paweł Nowaczyk, który wystąpił z autorskim tematem opartym na własnych obserwacjach pt: "Spostrzeżenia z uprawy wybranych odmian różanecznika (Rhododendron sp.) na terenie prywatnego ogrodu w Gdyni”. Z tego drugiego referatu załączamy prezentację w wersji PDF.

Warto wspierać zainteresowania naszych studentów, aby równie efektownie promowali Wydział, nie tylko na forum Uczelni, ale także szeroko poza nią, na konferencjach w całym kraju. Jeśli ktoś ma ciekawy pomysł na badania, nieobejmujące prac promocyjnych, mogące być realizowane przez młodszych adeptów ogrodnictwa, to proszę o zgłaszanie ich do prezesa Koła Naukowego Ogrodników inż. Mateusza Smorawskiego lub opiekuna KNO dra inż. Marcina Kolasińskiego z Katedry Dendrologii, Sadownictwa i Szkółkarstwa.