Zielnik Katedry Botaniki

PHONE: +48 / 61 848-76-95

FAX: +48 / 61 848-71-46

FOUNDATION: institution – 1919; herbarium – about 1924

SPECIMENS: total ca 42.700 [vascular plants 11.000; liverworts – 7.000; mosses – 12.700;  and carpology collection – ca 12.000]

CURATORS:

• Vascular plants – dr. MAGDALENA JANYSZEK (flora, distribution and taxonomy); e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Liverworts – dr. PIOTR GÓRSKI (flora, distribution and ecology of liverworts, especially in the Tatra Mts); e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Mosses and other nonvascular plants – M. Sc. PAWEŁ URBAŃSKI (flora, distribution and ecology of Polish mosses; librarian); e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.