TARGI PRACY - 2017

Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu to nie tylko miejsce studiowania, to również miejsce gdzie można znaleźć pracę.

Tak było 25 maja 2017, kiedy to budynki przy ul. Dąbrowskiego 159 był miejscem Targów pracy.  Wydział gościł przedstawicieli 28 pracodawców z branży ogrodniczej i rolniczej. W wydarzeniu aktywnie uczestniczyło również Biuro Karier UPP. Gości o godz. 10.00 przywitał Dziekan WOAK dr hab. Tomasz Kosiada. Dla licznie przybyłych studentów była to wspaniała okazja do spotkania, być może, z przyszłym pracodawcą, również zapoznania się z wymaganiami, oczekiwaniami firm. A wybór był szeroki ponieważ zjechali do nas przedstawiciele różnych firm - od zajmujących się projektowaniem ogrodów, poprzez firmy doradcze, produkcyjne, szkółkarskie, związane z ochroną roślin, nawadnianiem roślin jak i nasiennictwem. W wielu przypadkach firmy były reprezentowane przez absolwentów naszego Wydziału. Gościły u nas również instytucje państwowe, takie jak Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu, Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W ramach targów pracy odbył się również wykład przygotowany przez Biuro Karier pt. "Firma XXI w. - poznaj tendencje przyszłości i sprawdź jaką firmę warto założyć w ciągu najbliższych 15 lat" oraz wykład branżowy nt. "Biologiczna ochrona roślin wyzwaniem dla zmieniającego się rynku roślinnego – wymagania konsumentów a możliwości systemów integrowanej ochrony roślin” wygłoszony przez przedstawiciela firmy Koppert Polska

Bliskość poszczególnych stoisk stwarzała również okazję do zacieśnienia więzi pomiędzy pracownikami poszczególnych firm i instytucji. Przyjazd tak wielu znamienitych Gości był również dobrą okazją dla pracowników WOAK do zacieśnienia istniejącej współpracy z firmami oraz nawiązania nowej. Bardzo optymistyczna jest chęć dalszej współpracy firm z Wydziałem zarówno na płaszczyźnie naukowej, dydaktycznej oraz poszukiwaniem pracowników wśród naszych studentów.

Było nam bardzo miło Państwa gościć, dziękujemy wszystkim za przybycie i mam nadzieję, że „do zobaczenia następnym razem, może już w nowym budynku”.

dr hab. Barbara Frąszczak
Prodziekan ds. Studiów