logo czarne

WYDZIAŁ OGRODNICTWA I ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Informator WOAK

Informacje dotyczące rekrutacji i studiów na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

Ranking studiów Architektura Krajobrazu
Kierunki rolnicze i leśne 2016

TARGI PRACY - 2018

W dniu 6 marca 2018 r. w godz. 10.00-13.00 Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, podobnie jak w roku ubiegłym, zorganizował Targi Pracy.

Na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu 6 marca 2018 roku odbyła się kolejna edycja Targów pracy. Do Kolegium Zembala w tym dniu przyjechali przedstawiciele różnych firm. Gościliśmy firmy zajmujące się projektowaniem ogrodów, produkcją ogrodniczą oraz ochroną i nawadnianiem roślin Zaproszenie przyjęła również Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Biuro Karier UPP. Targi zaszczycił swoją obecnością Prorektor ds. Studiów prof. dr hab. Cezary Mądrzak.

O godzinie 10.15 Dziekan WOAK dr hab. Tomasz Kosiada przywitał Gości oraz w zwięzłej prezentacji pokazał bazę dydaktyczną Wydziału i przybliżył kierunki studiów, na których kształcimy studentów. Pani Maria Lis opowiedziała o działalności firmy Koppert Polska Sp. z o.o., którą można uznać za światowego lidera w biologicznej ochronie roślin i naturalnym ich zapyleniu. W Polsce firma Koppert prężnie działa od ponad 10 lat. Dostarcza produkty do biologicznej ochrony roślin ozdobnych i warzyw w uprawach pod osłonami. Działa ponadto na rynku outdoorowym, w uprawach sadowniczych i szkółkarskich. Działalność firmy Vitroflora przedstawiła Agnieszka Pawlak-Anhalt, absolwentka naszego Wydziału, która pracę magisterską realizowała w Katedrze Roślin Ozdobnych. Vitroflora to lider wśród polskich firm ogrodniczych specjalizujących się w produkcji materiału wyjściowego roślin ozdobnych. Podstawowe grupy produktów w ofercie firmy to sadzonki, siewki i nasiona roślin balkonowych i rabatowych, chryzantem, wilczomleczu oraz sadzonki i siewki roślin doniczkowych. Ważnym produktem w ofercie Vitroflory są sadzonki bylin i traw. Swoją firmę przedstawił także Pan Ryszard Łukowicz, właściciel PHU "ADVISER", kojarzonej z profesjonalnym systemem nawadniania roślin. Prezentację firm zakończył przedstawiciel Grupy Producentów Rozsad Krasoń, która zajmuje się produkcją rozsady warzyw gruntowych i szklarniowych.

Po niezwykle interesujących wystąpieniach przedstawiciele goszczących u nas firm wrócili do przygotowanych stanowisk, aby studenci mogli z nimi swobodnie porozmawiać, zapoznać się z ich ofertą oraz umówić się na staż lub praktykę (oferty zamieszczone są na stronie wydziałowej, w zakładce „Praca”).

W Targach pracy wzięli udział ponadto przedstawiciele firm: GARTE Sp. z o.o., która jest dynamicznie rozwijającą się firmą ogrodniczą, zatrudniającą zarówno ogrodników jak i architektów krajobrazu; W. Legutko Przedsiębiorstwo Handlowo-Nasienne Sp. z o.o. – największej w Polsce rodzinnej, ogrodniczej firmie nasiennej, z polskim kapitałem i wieloletnią tradycją; Ogrodnictwo Aniela Andrzej Kłak, które jest rodzinnym gospodarstwem z ponad 25 letnią tradycją, znanym i cenionym w kraju producentem sadzonek chryzantem, roślin doniczkowych i rabatowych.

Wszystkim Gościom i licznie przybyłym Studentom serdecznie dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku.

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online