logo czarne

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Studiuj na najlepszej uczelni rolniczej w Polsce według rankingu Perspektywy

Informator WOAK

Informacje dotyczące rekrutacji i studiów na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

Zielnik Katedry Botaniki

Herbarium – POZNB

INSTITUTION: Department of Botany, Poznan University of Life Sciences

Katedra Botaniki, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

.

ADDRESS: ul. Wojska Polskiego 71c, PL 60-625 Poznań

www.up.poznan.pl/kb

PHONE: +48 / 61 848-76-95

FAX: +48 / 61 848-71-46

FOUNDATION: institution – 1919; herbarium – about 1924

SPECIMENS: total ca 42.700 [vascular plants 11.000; liverworts – 7.000; mosses – 12.700;  and carpology collection – ca 12.000]

CURATORS:

• Vascular plants – Dr. MAGDALENA JANYSZEK (flora, distribution and taxonomy); e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Liverworts – Dr. PIOTR GÓRSKI (flora, distribution and ecology of liverworts, especially in the Tatra Mts); e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Mosses and other nonvascular plants – M. Sc. PAWEŁ URBAŃSKI (flora, distribution and ecology of Polish mosses; librarian); e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pogoda na Marcelinie

meteo