Zmarł Prof. dr hab. Tadeusz Korniak

nekrolog Krzyz

Prof. dr hab.

Tadeusz Korniak

nauczyciel akademicki, botanik, od 1963 roku do końca pracy zawodowej związany z Katedrą Botaniki i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

W latach 1997-2002 był prodziekanem ds. dydaktycznych na Wydziale Biologii UWM w Olsztynie, później kierownikiem Studium Doktorskiego.

Profesor był niezwykle szanowany i lubiany przez społeczność akademicką. W roku akademickim 2008/09 wyróżniony przez studentów Wydziału Biologii „Belfrem Roku” w uznaniu wybitnych umiejętności i pasji dydaktycznych.

W osobie Pana Profesora żegnamy wybitnego specjalistę z zakresu biologii i ekologii roślinności synantropijnej oraz taksonomii roślin, powszechnie znanego i cenionego w środowisku naukowym.

Profesor na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako Osoba niezwykle życzliwa i prawa,
oddana studentom i sprawom Uczelni, o wielkiej umiejętności zjednywania sobie ludzi.

Kierownik oraz pracownicy

Katedry Botaniki i Ochrony Przyrody

Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 12 lutego 2021 r. o godz.13.00 mszą świętą żałobną w bazylice katedralnej pw. św. Jakuba przy ul. S. Staszica w Olsztynie, po czym nastąpi odprowadzenie i pochowanie na cmentarzu komunalnym przy ul. Poprzecznej.

Nekrolog PDF