Studium doktoranckie WOAK na zajęciach terenowych

17 maja 2017r. słuchacze studium doktoranckiego naszego wydziału zwiedzali obiekty firmy ogrodniczej Vitroflora.

Jest to zakład z czterdziestoletnią  tradycją specjalizujący się w produkcji sadzonek roślin rabatowych i balkonowych, chryzantem, poinsecji, siewek roślin rabatowych jednorocznych i dwuletnich. Obecnie intensywnie rozwija się także dział bylin rozmnażanych z nasion i przez sadzonki. Dzięki uprzejmości Anny i Karola Pawlaków – założycieli firmy, oraz Tomasza Michalika - dyrektora firmy, doktoranci zwiedzili ogrodnictwo w Łochowie oraz gospodarstwo w Trzęsaczu. W Łochowie najwięcej uwagi poświęciliśmy działowi zajmującemu się  kulturami in vitro w laboratorium kultur tkankowych. W Trzęsaczu najważniejsze obiekty to nowoczesne szklarnie z ruchomymi kontenerami, zamkniętym obiegiem wody i pożywki oraz komputerowym systemem sterowania klimatem. Duże wrażenie na uczestnikach zajęć wywarło nowoczesne, skomputeryzowane i bardzo efektywnie działające centrum hurtowej dystrybucji. Dziękujemy gospodarzom firmy za poświęcony nam czas oraz wspaniały poczęstunek.

 

V 69EB

 Fotografia wykonana po wizycie w laboratorium kultur tkankowych w Łochowie. Strój ochronny jest warunkiem wejścia do obiektu. Poza doktorantami, na fotografii widoczni są Anna i Karol Pawlak (fot. Marta Rzańska-Wieczorek).

 

V B9FEZakończenie wizyty w Trzęsaczu - poza wymienionymi wcześniej osobami na zdjęciu po prawej stronie widoczny jest także Tomasz Michalik - dyrektor firmy oraz prof. dr hab. Włodzimierz Breś - kierownik studium doktoranckiego (fot. Marta Rzańska-Wieczorek).

 

aktualnosci

Najbliższe terminy

Brak wydarzeń