Bardzo interesujące zajęcia w Vitroflorze

Vitroflora to firma ogrodnicza o światowej renomie, specjalizująca się w roślinach ozdobnych, zwłaszcza w bylinach. Znajduje się we wsi Trzęsacz pod Bydgoszczą. Mieliśmy zaszczyt i przyjemność być przyjęci i oprowadzeni przez Pana Dyrektora Tomasza Michalika zarządzającego zakładem.

Przekazał studentom wiedzę w zakresie inżynierii  ogrodniczej w historycznym zarysie – od konstrukcji i wyposażenia szklarni najstarszych do super zautomatyzowanych. Zapoznał ich również z tajnikami produkcji roślin ozdobnych – nowoczesnymi technologiami uprawy i wieloma gatunkami bylin. Imponujące wrażenie zrobił na nas między innymi pokazowy ogród o geometrycznym kształcie z kwadratowym stawem z liliami wodnymi, który otaczają tarasowe rabaty z kolekcją żurawek. Bogata i wszechstronna wiedza teoretyczna Oprowadzającego umiejętnie łączona z wieloletnim doświadczeniem praktycznym i fascynacją światem roślin oraz sposób przekazu szeregu zagadnień to bardzo przydatna wielogodzinna lekcja ogrodnictwa w pigułce. Te zdobyte informacje musimy teraz naszym studentom uporządkować i utrwalić.

Pobyt w prywatnej części to raj na ziemi – dworek położony na nadwiślańskiej skarpie, zabytkowe folwarczne budynki z k. XIX wieku; ogród zaprojektowany perfekcyjnie i malowniczo
z wieloma elementami małej architektury. Wydzielone miejsce dla kur ozdobnych i rasowych (hobby gospodarza); warzywnik dla rodziny z mało znanymi gatunkami itp. Takie zajęcia warto powtórzyć za rok.

prof. dr hab. Anna Golcz    

dr inż.. Tomasz Spiżewski    

aktualnosci

Najbliższe terminy

Brak wydarzeń

Prace malarskie studentów AK III ROK

Zaliczenie z Technik Graficznych

Targi pracy 2018

Vw logoWOAK1