Rekrutacja: Ogrodnictwo i Architektury Krajobrazu
Kontakt:  507 927 258 (godz. 9-14)

Rejestracja on-line

Ogrodnictwo II stopnia - stacjonarne
Architektura krajobrazu II stopnia - stacjonarne

2 stycznia - 21 lutego 2021 r. (studia II stopnia)

Dlaczego warto studiować na WROB

O tym dlaczego warto studiować na Wydziale Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii (dawniej Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu) opowiada nasza studentka.

"ROŚNIE TU WIEDZA, DOJRZEWAJĄ ŚMIAŁE PLANY I KWITNIE ŻYCIE TOWARZYSKIE!

Uczelnia

60 lat tradycji i legendarna historia sięgająca 1870 roku.... Ale z tamtych czasów pozostały najwyżej jakieś stare woluminy w naszej świetnie wyposażonej bibliotece. Reszta jest super nowoczesna - budynki uniwersyteckie, wyposażenie pracowni, zaplecze techniczne i socjalne, sprzęt używany podczas praktyk - może trochę w tym wypadku przesadziłam (ale studiowanie ogrodnictwa do tego upoważnia),

bo łopaty i grabie mamy raczej tradycyjne :-). Do Uniwersytetu należą też stacje doświadczalne w Poznaniu i Przybrodzie z kolekcjami odmian winorośli, szparaga, zielnych roślin ozdobnych, roślin leczniczych i przyprawowych, drzew iglastych, oraz odmian Ginkgo biloba i Syringa sp. - na bogato!

Ludzie

Ale najważniejsi są ludzie - Wykładowcy i Władze Wydziału - otwarci i życzliwi, profesjonaliści o głębokiej wiedzy; Pracownicy Uczelni - serdeczni i fachowi; no i oczywiście MY - Studenci! Podobno z powodu praktyk na świeżym powietrzu i bliskiego obcowania z roślinami, studentki na naszej uczelni zyskują wspaniałą cerę i wyjątkową urodę, studenci zaś atletyczną budowę... tak mówią :-)

Ciepła atmosfera, mili ludzie, fachowa wiedza - szansa na zdobycie interesującego zawodu, poznania ciekawych ludzi i przeżycia niezapomnianych chwil wśród osób o otwartych umysłach!".

Uczelnia zajmuje pierwsze miejsce w rankingu uczelni rolniczych w kraju.

Zapraszamy do studiowania na Wydziale Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii (dawniej Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu) !

Od 1 lipca rusza elektroniczna rejestracja kandydatów na studia w roku akademickim 2020/2021

Rekrutacja I stopień

Rekrutacja II stopień