Dlaczego warto studiować na kierunku Architektura krajobrazu?

W slangu studenckim Architekt Krajobrazu to nie zawód, to styl życia. Jednak wymarzony zawód wymaga poświęcenia, a także wiedzy z różnych dziedzin.

Tę wiedzę na Uniwersytecie Przyrodniczym zapewnia wyspecjalizowana kadra, dzięki której zajęcia ćwiczeniowe i laboratoryjne, pogłębiające kreatywność, pielęgnujące indywidualność Studentów oraz pozwalające na obcowanie z przyrodą, podczas licznych zajęć terenowych, są niezwykłą przygodą.

Studia na kierunku Architektura Krajobrazu, na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, są także oknem na  świat w dostępie do najnowszej technologii komputerowej. Istnieje możliwość poznania i pracy  z wieloma programami komputerowymi, niezbędnymi w pracy w zawodzie architekta krajobrazu.

(na podstawie wypowiedzi – inż. arch. kraj. Róży Kaźmierczak – Studentki studiów II stopnia)

Architektura Krajobrazu to kierunek, który otwiera umysł, rozwija kreatywność i wyzwala emocje.

Wybierając studia I stopnia na kierunku Architektura Krajobrazu:

• Nauczysz się projektować przestrzeń prywatną czyli ogród a także publiczną – skwer, plac, park, osiedle, dzielnicę.
  • Poznasz zasady projektowania krajobrazu.
  • Nabędziesz umiejętności, które pozwalają przedstawić projekt w sposób graficzny (rysunek odręczny, techniczny, techniki malarskie i najnowsze programy komputerowe).
  • Poznasz materiały oraz technologie stosowane przy budowie obiektów architektury krajobrazu.
  • Nauczysz się projektować i montować systemy nawadniania.
  • Uzyskasz wiedzę jak pielęgnować ogrody, parki i inne tereny zieleni.
  • Nauczysz się chronić środowisko.
  • Poznasz zasady rekultywacji krajobrazu.
  • Dowiesz się, na czym polega gospodarka przestrzenna.
  • Uzupełnisz swoją wiedzę wiadomościami z historii architektury, sztuki oraz sztuki ogrodowej.
  • Poznasz podstawy rewaloryzacji założeń ogrodowych.
  • Zdobędziesz wiedzę z zakresu prawa, prawa gospodarczego, budowlanego i ochrony środowiska.
  • Uzyskasz informacje o pozyskiwaniu funduszy i zarządzaniu projektem unijnym.
  • Będziesz potrafił rozpoznawać oraz wykorzystywać w procesie projektowym drzewa, krzewy i inne ozdobne rośliny zielne.

Najbliższe terminy - kandydat