Fascynujący Dzień Roślin 2024 - komunikat numer 1

Szanowni Państwo, Drodzy Organizatorzy poprzednich edycji Fascynującego Dnia Roślin,

Z przyjemnością informuję, że w maju 2024 roku oficjalnie obchodzimy już siódmą edycję międzynarodowej akcji 'Fascynujący Dzień Roślin' 2024 (FoPD 2024), która odbywa się na całym świecie pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach (European Plant Science Organisation - EPSO https://epsoweb.org). Podobnie jak w latach poprzednich kulminacyjnym dniem jest 18. maj 2024, jednak do akcji można się przyłączyć aż do listopada bieżącego roku włącznie. Celem akcji jest zaprezentowanie pracy osób zafascynowanych światem roślin, a także przekazanie przesłania, że wiedza o roślinach jest niezmiernie ważna dla rozwoju rolnictwa, zrównoważonego wytwarzania żywności, a także ogrodnictwa i leśnictwa. 

Czytaj więcej...

Krajowe Stowarzyszenie Producentów Wiśni - zebranie założycielskie - 02.02.2019

Jednym ze sposobów na powstrzymanie przemysłu w nieuczciwym wykorzystywaniu przewagi kontraktowej jest łączenie się producentów w organizacje branżowe, celem okazania wspólnego i silnego sprzeciwu wobec tych praktyk. Dlatego też grupa inicjatywna producentów wiśni postanowiła powołać do życia organizację o roboczej nazwie KRAJOWE STOWARZYSZENIE PRODUCENTÓW WIŚNI.

Zebranie założycielskie odbędzie się w dniu 02.02.2019r. o g. 10 w miejscowości WIELGÓRA k. Radomia ul. Warszawska 98/100 ( HOTEL U GRUBEGO przy trasie E7 kierunek Warszawa).

Czytaj więcej...

We Wrocławiu powstają technologie na potrzeby wyżywienia kolonii na Marsie

Technologie opracowywane przez Polaków pomogą w pozyskaniu wody i składników odżywczych dla aeroponicznych upraw w pozaziemskich koloniach. W projekcie naukowców z Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej bierze też udział prof. Włodzimierz Breś z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, specjalista w zakresie upraw bezglebowych.

Czytaj dalej.

Zawarcie umowy o współpracy z Północnokazachskim Uniwersytetem Państwowym im. M. Kozybajewa

Jak donosi strona internetowa Północnokazachskiego Uniwersytetu Państwowego im. M. Kozybajewa w Pietropawłowsku, w północnym Kazachstanie, na początku kwietnia 2018 roku Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą - Pan Prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz oraz Pan prof. dr hab. Roman Hołubowicz przebywali z wizytą na tamtejszym Uniwersytecie, podczas której podpisali umowę o współpracy między naszymi uczelniami.

Czytaj więcej...

Promocja WOAK na imprezie „POZNAŃSKA PYRA” w Muzeum w Szreniawie

W dniu 8 października 2018 r. w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie odbyła się po raz kolejny impreza plenerowa POZNAŃSKA PYRA. Miała ona na celu między innymi przekazanie informacji dotyczących historii uprawy ziemniaków oraz sposobów ich zbioru. Ziemniaki uprawiano w Europie już w XVII wieku, jednak w Polsce na większą skalę zaczęto wykorzystywać je dopiero w XIX wieku.

Czytaj więcej...

Warsztaty w Marcelinie

W programie miedzy innymi warsztaty: projektowe, florystyczne, okulizacja jako sposób rozmnażania drzew, szklarnia nowego typu, spacer dendrologiczny. Poniżej program warsztatów, które odbędą się 12 czerwca.

Czytaj więcej...

12-13 MAJA - PARK WILSONA - KIERMASZ ZIELONY POZNAŃ

W dniach 12 - 13 maja 2018 r. w godzinach od 10.00 do 17.00 przed Palmiarnią Poznańską odbywać się będzie kiermasz „Zielony Poznań".

Pracownicy, doktoranci i studenci Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu przygotowali warsztaty, w których mogą brać udział wszyscy zainteresowani ogrodnictwem.

Czytaj więcej...

I Festiwal Bliżej Natury 2018

 

Festiwal Bliżej Natury rozpocznie się 15 marca 2018 r. Ideą projektu jest skupianie środowisk: artystów, miłośników i przyjaciół sztuki, mający na celu rozpowszechnianie twórczości, promowanie piękna krajobrazu i alternatywnych form spędzania czasu wolnego.

Czytaj więcej...

Noc Naukowców w Katedrze Fizjologii Roślin

Za nami kolejna, zakończona dużym sukcesem edycja Nocy Naukowców. Wśród sympatyków i popularyzatorów nauki nie mogło zabraknąć Pracowników i Doktorantów Katedry Fizjologii Roślin, którzy od kilku lat są czynnie zaangażowani w organizację tego niezwykłego przedsięwzięcia. Tak było i tym razem. Uczestnikami wydarzenia byli miłośnicy wiedzy w różnym wieku: dzieci w wieku przedszkolnym, młodzież i dorośli. Zorganizowane warsztaty były niezwykłą szansą, by przekonać się, jak fascynująca jest nauka, i jak naprawdę wygląda praca naukowców, badaczy.

Czytaj więcej...