Nadanie stopnia doktora mgr inż. Agnieszce Malinowskiej

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 30 lipca 2020 roku Rada Naukowa Dyscypliny Rolnictwo i Ogrodnictwo podjęła uchwałę o nadaniu Pani mgr inż. Agnieszce Malinowskiej stopnia doktora w dziedzinie nauki rolnicze, dyscyplinie rolnictwo i ogrodnictwo.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej Pani mgr inż. Agnieszki Malinowskiej, pt. „Ocena wpływu dolistnego traktowania wybranymi preparatami i nawozami na wzrost i zawartość makro- i mikroskładników w liściach podkładki M.9 oraz okulantów jabłoni w szkółce” odbyła się 21 lipca 2020 roku o godz. 10.30 w Kolegium Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przy ul. Wojska Polskiego 52.IMG 2403

Promotorem dysertacji doktorskiej był prof. UPP dr hab. Sławomir Świerczyński z Katedry Dendrologii, Sadownictwa i Szkółkarstwa, a recenzentami: dr hab. Dariusz Wrona, prof. SGGW w Warszawie, z Katedry Sadownictwa i Ekonomiki Ogrodnictwa SGGW oraz dr hab. Zbigniew Jarosz z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, z Zakładu Żywienia Instytutu Produkcji Ogrodniczej.

Komisji Doktorskiej przewodniczyła Pani prof. dr hab. Anna Golcz, a przebieg publicznej obrony protokołowała dr inż. Joanna Bykowska.

Zdaniem obydwu Recenzentów podjęta przez Panią mgr inż. Agnieszkę Malinowską problematyka badawcza jest aktualna, uzasadniona i ważna, zarówno pod względem naukowym, jak i praktycznym. Podkreślili szeroki i kompleksowy charakter przeprowadzonych badań oraz uznali, że uzyskane liczne wyniki przyczynią się do rozwoju produkcji szkółkarskiej.

Polska jest liderem w Unii Europejskiej w produkcji drzewek jabłoni. Przy skali tej produkcji oraz dużej konkurencji na rynku, optymalizacja technologii uprawy podkładek i okulantów jabłoni oraz finalna jakość materiału szkółkarskiego mają wyjątkowe znaczenie. Poruszone przez Doktorantkę zagadnienia są także ważne w świetle nowych regulacji i aktualnych trendów ukierunkowanych na ograniczanie nawożenia dokorzeniowego, zwłaszcza azotem i fosforem. Dolistne zastosowanie nawozów o właściwościach stymulujących oraz biopreparatów może przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego.

IMG 2020

        

   W opinii Recenzentów i członków Komisji Doktorantka w doskonały sposób poradziła sobie z zaprezentowaniem i omówieniem ogromnej liczby wyników, zarówno w autoreferacie, jak i bardzo dobrze przygotowanej prezentacji multimedialnej. Wszyscy podkreślili również wysoki poziom merytoryczny, poprawność językową Doktorantki oraz wyjątkową swobodę wypowiedzi i umiejętność nawiązywania kontaktu ze słuchaczami.

dr inż. Joanna Bykowska

P.S. Składamy podziękowanie Panu Waldemarowi Pytlikowi za przygotowanie sali w Kolegium Rungego.

Fot. Magda MalinowskaIMG 2166

aktualnosci

Najbliższe terminy

Brak wydarzeń

Prace malarskie studentów AK III ROK

Zaliczenie z Technik Graficznych

Targi pracy 2018

Vw logoWOAK1