28.01.2020, godz. 16.00 - wykład pt.: „Życie oczami ważek" - PTPN

Szanowni Państwo,

w ramach działalności Komisji Biologicznej Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, serdecznie zapraszam na spotkanie, które odbędzie się dniu 28 stycznia 2020 roku o godzinie 16.00 w siedzibie PTPN przy ul. Seweryna Mielżyńskiego 27/29 w Poznaniu. 
Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Osoby z dziećmi i wnukami mile widziane.

Czytaj więcej...

Ogród sensoryczny - konkurs

Ogród do POZNANIA
 
„Zaprojektuj i wybuduj” ogród sensoryczny dla mieszkańców Poznania – w takiej formule organizowana jest kolejna edycja Konkursu „Inspiracje w przestrzeni”. Do zagospodarowania jest bardzo urokliwy teren nad Wartą, zatem będzie można uruchomić swoją wyobraźnię i stworzyć wyjątkową przestrzeń w centrum stolicy Wielkopolski.

Czytaj więcej...

Życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok

Pogodnych, zdrowych Świąt Bożego Narodzenia
w gronie najbliższych, oraz samych dobrych dni
w nadchodzącym Nowym Roku 2020
życzą
Dziekani i Pracownicy Dziekanatu
Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

 

Czytaj więcej...

06.12.2019 - godz. 17:00 - zaproszenie na wykład "Krajobraz multisensoryczny na szlaku św. Jakuba w Hiszpanii"

Szanowni Państwo,
w imieniu Przewodniczącej Wydziału III Matematyczno-Przyrodniczego PTPN dr hab. prof. UAM Justyny Wiland-Szymańskiej zapraszam Państwa na wykład dr Ilony Potockiej:
                              Krajobraz multisensoryczny na szlaku św. Jakuba w Hiszpanii.

Wykład odbędzie się w piątek, 6 grudnia 2019 r. o godz. 17.00, w sali posiedzeń Zarządu PTPN przy ul. Seweryna Mielżyńskiego 27/29 w Poznaniu. 
w s t ę p   w o l n y

Czytaj więcej...

Podziękowanie od Zespołu Szkół Specjalnych nr 103 w Poznaniu

Na ręce Pana dr. inż. arch. kraj. Miłosza Walerzaka, z Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu, wpłynęło pismo z podziękowaniem od Zespołu Szkół Specjalnych nr 103 w Poznaniu za całoroczną wspołpracę, której efektem końcowym było wypracowanie, podczas zajęć w ramach przedmiotu Projektowanie Zintegrowane I w toku studiów II stopnia I semestru, wizualizacji ogrodu sensorycznego.

Tekst podziękowania

Jakie są priorytety MNiSW w najbliższych czterech latach?

Wspieranie na uczelniach dydaktyki na wysokim poziomie, przygotowanie ustawy o PAN, a także zwiększanie polskiego udziału w programie ramowym Horyzont Europa to najważniejsze cele ministerstwa nauki w nowej kadencji – powiedział PAP szef resortu Jarosław Gowin.

Więcej informacji

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu uczelnią badawczą!

Obok UAM-u status uczelni badawczej uzyskały: Uniwersytet Warszawski, Politechnika Gdańska, Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Warszawska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Śląska, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytet Wrocławski. 

Z naszego punktu widzenia interesujący jest fakt, że uczelnie badawcze będą miały mniejszy limit studentów.

Źródło informacji.

Szkolenie dla pracowników - techniki pracy wykładowcy w oparciu o nowoczesne technologie

W poniedziałej tj. 30 września 2019 roku w sali C8 na Ogrodach odbędzie się szkolenie  na temat "Techniki pracy wykładowcy w oparciu o nowoczesne technologie".

Do piątku tj 27 września 2019 roku należy dostarczyć z każdej Katedry do Dziekanatu listy osób chcących wziąć udział w szkoleniu.

Uwaga nie jest to szkolenie tylko z obsługi tablic multimedialnych

Czytaj więcej...

Dzień Ogrodnika i Architekta Krajobrazu - IV edycja

Czwarta edycja Dnia Ogrodnika i Architekta Krajobrazu odbędzie się w dniu 24 września 2019 r. we wtorek. Miejscem spotkania będzie tradycyjnie siedziba WOAK przy ul. Dąbrowskiego 158 w Poznaniu. Czas pomiędzy godziną 9:30 a 13:45 wypełnią liczne atrakcje. W programie przewidziano wykład pt. „Fascynujący świat warzyw” oraz 15 różnotematycznych pokazów, ćwiczeń i warsztatów prowadzonych przez naszych wykładowców. Przewidziano także wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu fotograficznego „W tajemniczym ogrodzie”. Zajęcia są przewidziane dla uczniów szkół średnich zainteresowanych przyrodą. Udział w imprezie potwierdziło już około 300 osób. Uczestnicy kolejnej edycji tego wydarzenia będą mogli skosztować przepysznej zupy dyniowej. Pogodę zamówiliśmy ładną J.

baner ogrod wrazen

Najbliższe terminy

Brak wydarzeń

Prace malarskie studentów AK III ROK

Zaliczenie z Technik Graficznych

Targi pracy 2018

Vw logoWOAK1