Kiermasz ZIELONY POZNAŃ w Parku Wilsona

„Wiosna, wiosna, ach to Ty”!  pod takim hasłem w dniach 12-13 maja 2018 r. w godzinach od 10.00 do 17.00 przed Palmiarnią Poznańską odbył się kiermasz „Zielony Poznań”, który zainaugurował jubileuszową XXV edycję konkursu o tej samej nazwie.

Czytaj więcej...

Wykład Elżbiety Guzikowskiej-Konopińskiej

5 grudnia 2017 roku, o godz. 16.00 w sali wykładowej nr 1 Kolegium Zembala na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu UPP odbyło się spotkanie z Panią Elżbietą Guzikowską-Konopińską, która przedstawiła historię francuskiego ogrodnika a zarazem szkółkarza działającego w Polsce – Augusta Denizota.

Czytaj więcej...

„Tajemniczy Pałac Zakrzewo” – spotkanie 8.10.2017 r., godz. 14.00

 

Niespełna miesiąc temu na spotkaniu z autorką książki "Denizot. Francuski ogrodnik, poznański szkółkarz"  Panią  Elżbietą Guzikowską-Konopińską mieliśmy okazję poznać dokonania Augusta Denizota, który jako ogrodnik przez pewien czas pracował dla Albina Węsierskiego, właściciela Zakrzewa.

W niedzielę 8.10.2017 r. o godz. 14.00 na spotkaniu z autorem książki „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” Panem Karolem Sobierskim usłyszymy niepublikowaną dotychczas historię pałacu zakrzewskiego.

Czytaj więcej...

Przeprowadzono warsztaty dla gimnazjalistów

W dniach 24 i 25 maja 2017 roku, w salach dydaktycznych Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu przy ul. Dąbrowskiego 159, odbyły się warsztaty z zakresu architektury krajobrazu. Uczestniczyła w nich młodzież klas trzecich (90 osób) i nauczyciele, opiekunowie Gimnazjum nr 58 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Poznaniu.

Czytaj więcej...

Debata na temat zawodu architekta krajobrazu

18 maja  o godzinie 17.00 w sali nr. 1 Collegium Zembala przy ul. Dąbrowskiego 159 odbyła się trzecia majowa debata na temat zawodu architekta krajobrazu, współorganizowana przez nasz Wydział i Stowarzyszenie Polskich Architektów Krajobrazu Oddział Wielkopolski.

Czytaj więcej...