Bibliografia Publikacji za pierwsze półrocze 2020 roku - zgłaszanie do 24 lipca br.

Bibliografia Publikacji Pracowników, Uczestników Studiów Doktoranckich i Emerytowanych Pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, dokumentuje wszystkie publikacje (w formie drukowanej lub elektronicznej) pracowników, uczestników studiów doktoranckich i emerytowanych pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Termin zgłaszania publikacji za pierwsze półrocze upływa 24 lipca 2020 roku.

Zachęcamy wszystkich do samodzielnego spawdzania kompletności własnej Bibliografii.

Czytaj więcej...

Rewelacyjne efekty pracy zdalnej Studentów

Rewelacyjne efekty pracy zdalnej Studentów

Film przedstawia koncepcję zagospodarowania Parku Wieniawskiego w Poznaniu. Jest efektem pracy Studentek I roku studiów II stopnia na kierunku Architektura krajobrazu: inż. arch. kraj. Marty Golis, inż. arch. kraj. Lidii Dudek i inż. arch. kraj. Marty Migdał.

Czytaj więcej...

Wywiad dla telewizji WTK: Trawę kosić czy nie?

Trawę kosić czy nie? Ekspert odpowiada

Coraz częściej mówi się, by przy panującej suszy nie kosić miejskich trawników. Ale dlaczego tak się mówi? O tym rozmawialiśmy z gościem wieczoru WTK, prof. Piotrem Urbańskim, kierownikiem Katedry Terenów Zieleni i Architektury, dziekanem Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Link do wywiadu

Spotkanie z kandydatem na Rektora UPP

Szanowni Państwo,

przypominamy, że jutro 5 czerwca o godz. 9.00 rozpocznie się spotkanie z kandydatem na Rektora UPP, prof. dr. hab. Krzysztofem Szoszkiewiczem. Spotkanie będzie prowadzone online poprzez platformę MS Teams. Transmisja ze spotkania dostępna będzie również na kanale platformy YouTube pod linkiem:

https://youtu.be/9-dMkf52bTk

oraz na stronie internetowej uczelni w zakładce:

WYBORY NA KADENCJĘ 2020-2024/KANDYDACI

Szczegółowy program spotkania można znaleźć na stronie internetowej UPP:

https://puls.edu.pl/sites/default/files/event/KOMUNIKAT%20nr%203.pdf

Serdecznie zapraszamy,

Uczelniana Komisja Wyborcza UPP

Komunikat do Nauczycieli Akademickich z 1 czerwca 2020 roku

Komunikat do Nauczycieli Akademickich

w sprawie

Organizacji zajęć praktycznych i innych form działalności dydaktycznej w semestrze letnim 2019/2020 a możliwość zakwaterowania w domach studenckich UPP

 

Szanowni Państwo,

Na podstawie danych uzyskanych od Państwa prodziekanów ds. studiów oraz przewodniczących rad programowych kierunków studiów można z wielkim zadowoleniem stwierdzić, że wspólnota uniwersytecka, jak dotąd, dobrze radzi sobie w trudnych czasach pandemii.

Czytaj więcej...

Deszczówka w mieście na wagę złota

„Aktualny stan zasobów wodnych w miastach wynika z niewłaściwego zagospodarowania zlewni czyli obszarów, z których wody spływają do jednego wspólnego zbiornika oraz z przyśpieszonych zmian klimatu” – mówią dr inż. Dariusz Świerk i mgr inż. arch. kraj. Patryk Antoszewski z Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Link do całego artykułu

Miejsca wypoczynku i rekreacji w dobie pandemii - parki w Poznaniu

W Poznaniu mamy obecnie 49 parków i ogólnodostępnych ogrodów specjalistycznych takich jak: Ogród Botaniczny, Ogród Dendrologiczny oraz  Uczelniany Ogród Dydaktyczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Stare ZOO, Wielkopolski Ogród Zoologiczny (jedyny płatny) i Ogród Farmakognostyczny UAM (sporadycznie udostępniany dla zwiedzających). Łączna powierzchnia wszystkich poznańskich parków to około 566 ha co przy 535 tysiącach stałych mieszkańców stanowi ponad 1 m² na mieszkańca.

Link do całego artykułu

aktualnosci

Najbliższe terminy

Brak wydarzeń

Prace malarskie studentów AK III ROK

Zaliczenie z Technik Graficznych

Targi pracy 2018

Vw logoWOAK1