Bibliografia Publikacji za drugie półrocze 2020 roku - zgłaszanie do 24 stycznia br.

Bibliografia Publikacji Pracowników, Uczestników Studiów Doktoranckich i Emerytowanych Pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, dokumentuje wszystkie publikacje (w formie drukowanej lub elektronicznej) pracowników, uczestników studiów doktoranckich i emerytowanych pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Termin zgłaszania publikacji za drugie półrocze 2020 roku upływa 24 stycznia 2020 roku.

Zachęcamy wszystkich do samodzielnego spawdzania kompletności własnej Bibliografii.

Czytaj więcej...

Zmarł prof. dr hab. dr h.c. Tadeusz Hołubowicz

krzyz pogrzebowy

Z głębokim żalem zawiadamiamy,

że 1 stycznia 2021 roku zmarł

Prof. zw. dr hab. dr h. c. Tadeusz Hołubowicz

prof holubowicz 1999a fot M. Knaflewski bw160

emerytowany nauczyciel akademicki,

wieloletni Dziekan Wydziału Ogrodniczego,

Kierownik Katedry Sadownictwa

i wybitny specjalista w zakresie mrozoodporności roślin sadowniczych.

 

Za aktywną działalność naukową, dydaktyczną
i organizacyjną uhonorowany został m.in.:

Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski,

Złotym Krzyżem Zasługi,

Medalem Komisji Edukacji Narodowej,

Medalem im. Michała Oczapowskiego PAN.

 

Pan Profesor w naszej pamięci pozostanie jako wzór
nauczyciela, naukowca, organizatora,

ale też człowieka pełnego zawodowych zainteresowań,
twórczych wyzwań

oraz wyjątkowej życzliwości i pogody ducha.

 

Rodzinie i Bliskim Zmarłego
wyrazy głębokiego współczucia

składają

Rektor i Senat,

Dziekan Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii,

Pracownicy i Studenci,

Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się
w piątek, 15 stycznia o godz. 9.30

w Kaplicy na Cmentarzu Junikowo w Poznaniu

 

SYLWETKA PROF. ZW. DR HAB. DR H. C. TADEUSZA HOŁUBOWICZA

WSPOMNIENIE PROF. DR HAB. MONIKI KOZŁOWSKIEJ

Komunikat ws. zajęć dydaktycznych

Szanowni Państwo !
 
informujemy, że zajęcia planowane w siedzibie UPP dla studentów III semestru studiów I-stopnia oraz studiów II stopnia na wszystkich kierunkach studiów Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii w terminie od 18 do 29 stycznia 2021 roku BĘDĄ REALIZOWANE STACJONARNIE na uczelni zgodnie z założonym planem
W wyjątkowych sytuacjach dopuszcza się w tym czasie realizację zajęć w formie zdalnej. 
W terminie 11 do 15 stycznia zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, wg dotychczasowego semestralnego rozkładu zajęć. Dotyczy to zarówno studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych.

Czytaj więcej...

Dania otwiera wielką farmę wertykalną

W Kopenhadze powstała, jedna z największych w Europie, farma wertykalna zasilana energią elektryczną pochodzącą z farmy wiatrowej.

W z rozległej wielopiętrowej farmie prowadzonej, przez duński start-up Nordic Harvest, zbierane będą setki ton sałaty, ziół i jarmużu rocznie.

Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Naukowcy przedstawiają pierwszy na świecie kieszonkowy trikorder DNA

W dniu 7 grudnia 2020 roku agencja UPI poinformowała o prezentacji pierwszego na świecie kieszonkowego analizatora DNA, opisanego tego dnia w czasopiśmie Gigascience, który umożliwi naukowcom przeprowadzanie sekwencjonowania genomu w terenie.

Urządzenie, które przypomina „trikorder” znany dotychczas tylko z filmu sf Star Trek, łączy mobilny ręczny sekwencer DNA z nową aplikacją na iPhone'a o nazwie iGenomics.

Zapraszamy do lektury.

 

Prasa rolnicza

Producenci rolni czekają na wszelkie nowości.

Tu możemy przekazać wiedzę o wynikach naszych badań: PRASA ROLNICZA

Konkurs architektoniczny "24-godzinny Zegar Słoneczny"

Fundacja TworzyMY Kraków zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie architektonicznym na projekt “24-godzinnego Zegara Słonecznego”. Zadaniem uczestników jest przygotowanie projektu małej bądź średniej, mobilnej formy architektonicznej w temacie zegara słonecznego, której funkcjonalność obejmuje działanie w systemie całodobowym.
Nagroda główna to 15 000 zł. Pula nagród wynosi 25 000 zł. Termin nadsyłania prac upływa 14.03.2021 r.
Zgłoszenia i regulamin konkursu dostępny na stronie Organizatora:
http://tworzymykrakow.org/zegarsloneczny/

Czytaj więcej...

Komunikat Prodziekana z 23.11.2020 roku

STUDENCI I ROKU NA KIERUNKACH:

OGRODNICTWO i ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU

Dzień dobry,

 

przypominam Państwu o opiekunach I roku. Są nimi:

- na kierunku Ogrodnictwo – dr inż. Jolanta Lisiecka (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- na kierunku Architektura krajobrazu – dr hab. inż. arch. Agnieszka Wilkaniec (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Korzystajcie Państwo z ich doświadczenia i dobrych rad.

Jednocześnie informuję, że we wszystkich sprawach możecie Państwo zgłaszać się do przedstawicieli Samorządu Studenckiego, a mianowicie:

Kierunek Ogrodnictwo: Arkadiusz Andrzejewski (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; 503-397-975; Ogrodnictwo III)

Kierunek Architektura Krajobrazu: Agata Walczak (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; 535-955-165; Architektura Krajobrazu IV).

                                                                                                     

                                                                                                      Z pozdrowieniami

                                                                                                        Piotr Urbański

                                                                                                          Prodziekan

Komunikat Prodziekana z 21.11.2020 roku

Szanowni Państwo !

informuję, że zajęcia planowane jako stacjonarne w siedzibie UPP dla semestru V i VII na kierunkach Ogrodnictwo i Architektura w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, w terminie od 30 listopada do 22 grudnia 2020 roku zostają odwołane.

Czytaj więcej...

„CERTYFIKAT" JAKOŚCI OWOCÓW Z PRZYBRODY

Rolniczo – Sadownicze Gospodarstwo Doświadczalne Przybroda w 2020 roku, podobnie jak w latach ubiegłych, uzyskało Certyfikat Integrowanej Produkcji z tegorocznych zbiorów jabłek. Jest to kolejne potwierdzenie wysokiej jakości owoców produkowanych w tutejszym sadzie.

Całą procedurę certyfikacji przeprowadza i kontroluje niezależna firma SGS Polska Sp. z o. o.

Powyższy dokument potwierdza, że jabłka z Przybrody są zarówno smaczne i zdrowe, nie zawierają pozostałości środków ochrony roślin. Wszystkie zabiegi przeprowadzone w sadzie zostały wykonane preparatami zarejestrowanymi w tej uprawie, w odpowiednim terminie oraz w zalecanej dawce.

W dalszym ciągu, z tych samych, certyfikowanych owoców tłoczony jest w R-SGD Przybroda wyjątkowy w smaku, naturalnie mętny 100% sok jabłkowy.

 

Filip Mazur

Dyrektor R-SGD Przybroda

Informacja dla Studentów V semestru studiów (rok akademicki 2020/2021) kierunku Ogrodnictwo (stadia stacjonarne) i kierunku Architektura krajobrazu (studia niestacjonarne i stacjonarne)

Poniżej załączony plik PDF zawiera tabele z terminarzem dyplomowania dotyczącym zgłaszania tematów prac inżynierskich i ustalenia listy studentów realizujących temat w danej grupie.

Istnieje możliwość zgłaszania tematów autorskich Studentów. Propozycję takiego tematu Student zgłasza u potencjalnego promotora, a przyjmujący zgłoszenie nauczyciel akademicki przekazuje temat do Kierownika grupy inżynierskiej.

Przy większym zainteresowaniu konkretnym tematem należy wziąć pod uwagę średnią ocen ze studiów. Temat autorski nie może być realizowany przez inną Osobę.

Plik PDF ze szczegółowymi informacjami

 

Polka wymyśliła, jak pozyskać pitną wodę z oceanu. Oto projekt Icemill

Icemill to projekt przygotowany przez Katarzynę Przybyłę, doktorantką Politechniki Wrocławskiej. Urządzenie ma pozwolić pozyskać słodką wodę do picia z oceanów. Sposób działania opiera się na zjawisku krystalizacji cząsteczek wody, co istotne, temperatura zamarzania czystej wody jest wyższa niż roztworu wody morskiej. Dlatego krystalizacji najpierw ulegają cząsteczki czystej wody, oddzielając się od roztworu w postaci lodu.

Link do artykułu

UWAGA Studenci kierunku Ogrodnictwo i Architektura krajobrazu

UWAGA !

Studenci kierunku Ogrodnictwo i Architektura krajobrazu

 

W związku z zaistniałą sytuacją pandemiczną uprzejmie informuję, że dziekanat dla Studentów jest czynny w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki (oprócz środy) w godzinach od godz. 10.00 do 13.00.

Dyżur prodziekana we wtorki i piątki od 9.30 do 11.30.

Kontakt mailowy:

OGRODNICTWO: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prodziekan

Piotr Urbański

Zajęcia planowane w siedzibie UPP w terminie od 9 do 27 listopada 2020 roku zostają odwołane

Szanowni Państwo,

proszę o przekazanie poniższych informacji wszystkim nauczycielom akademickim prowadzącym zajęcia w bieżącym semestrze na pierwszym roku studiów pierwszego stopnia na kierunkach: Ogrodnictwo i Architektura krajobrazu

 

Ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiczną zajęcia planowane w siedzibie UPPw terminie od 9 do 27 listopada br. zostają odwołane

Czytaj więcej...

Komunikatu nr 7

Sytuacja epidemiczna w kraju i na świecie pogarsza się z dnia na dzień. Codziennie w Polsce notowana jest wysoka liczba zachorowań, coraz więcej osób pozostaje w izolacji, na kwarantannie lub jest objęta dozorem epidemicznym. COVID-19 nie omija również pracowników najbardziej zaangażowanych w walkę z pandemią: lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarzy, diagnostów oraz pracowników służb sanitarnych.

Czytaj więcej...

aktualnosci

Najbliższe terminy

Brak wydarzeń

Prace malarskie studentów AK III ROK

Zaliczenie z Technik Graficznych

Targi pracy 2018

Vw logoWOAK1