Nowy konkurs - Program Zintegrowany UPP na rzecz rozwoju regionalnego
Szanowni Państwo,
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs na Zintegrowane Programy Uczelni na rzecz rozwoju regionalnego. Termin składania jest do 15 października. Jednak ze względu na okres wakacyjny i sezon urlopowy, a z drugiej strony również na ogrom pracy stojącej za skonstruowaniem merytoryki i budżetu takiego projektu, uważamy, że całą pracę koncepcyjną musimy wykonać w czerwcu i lipcu, tak aby w sierpniu móc przystąpić do pisania, a we wrześniu móc doprecyzować szczegóły.
Konkurs został ogłoszony pod kątem „rozwoju regionalnego”, należy zatem pamiętać, że działania zaplanowane w projekcie mają za zadanie wspierać uczelnie działające przede wszystkim na szczeblu regionalnym i realizujące kształcenie odpowiadające potrzebom danego regionu. Uzasadnieniem tej części jest fakt, że większość naszych studentów pochodzi z regionu Wielkopolski, a kształcenie w naukach leśnych, przyrodniczych i rolniczych jest powiązane z Regionalną Strategią Innowacji oraz regionalnych tzw. inteligentnych specjalizacji.
Projekt wstępnie planujemy na lata akademickie od 2019/20 do 2022/23 tj. od października 2019 r. do września 2023 r.
W ramach kolejnego dużego projektu, o jaki mamy szansę, możliwe jest sfinansowanie realizacji następujących działań:
A. NOWE KIERUNKI STUDIÓW:
- tworzenie nowych kierunków i nowych specjalności od podstaw
- dostosowanie już realizowanych kierunków (zmiany w programach studiów)
Możliwość sfinansowania kosztów prowadzenia programu studiów w nowej, dotąd nierealizowanej formule lub zakresie: koszty pracy nauczycieli akademickich, podręczniki, materiały zużywalne, wyjazdy do pracodawców etc.
B. REALIZACJA PROGRAMÓW KSZTAŁCENIA W JĘZYKACH OBCYCH
C. PROGRAM STAŻOWY
Analogicznie do już prowadzonych programów stażowych. Zakładamy, że jeśli wszystkie zgłoszone działania i inicjatywy nie wyczerpią puli środków dostępnej w projekcie, program stażowy zostanie zaplanowany jako kontynuacja od listopada 2020 r. w okrojonej formule (np. tylko dla drugiego stopnia).
D. PROGRAM ROZWOJU KOMPETENCJI STUDENTÓW (nadobowiązkowe zajęcia poza programem kształcenia)
- szkolenia certyfikowane, warsztaty kompetencji
- wizyty studyjne
- dodatkowe zajęcia u pracodawców
E. TWORZENIE STUDIÓW DOKTORANCKICH
- interdyscyplinarnych
- międzynarodowych
- zapewniających możliwość transferu/komercjalizacji rezultatów do gospodarki.
Tutaj mamy już jedno zgłoszenie. Dofinansowanie obejmuje tworzenie nowych lub przekształcenie już istniejących studiów doktoranckich.
F. UDZIAŁ WYKŁADOWCÓW Z ZAGRANICY W PROGRAMACH KSZTAŁCENIA (zarówno nowych, jak i już realizowanych)
Sprowadzenie z zagranicy uznanych wykładowców w celu prowadzenia zajęć podczas standardowych programów studiów dla studentów polskojęzycznych. Sfinansowanie godzin pracy, zakwaterowania i dojazdu.
G. KOMPETENCJE DYDAKTYCZNE KADRY UCZELNI
Znaczna ilość działań została zaplanowana w ramach już pozyskanego Zintegrowanego projektu, więc zalecamy dużą ostrożność w planowaniu kolejnego tego typu wsparcia.
Dofinansowanie można pozyskać na nowe działania, tj. nieuwzględnione w pierwszym Zintegrowanym Projekcie Uczelni przygotowanym w ubiegłym roku.
Zwracając się zatem do Państwa z informacją o możliwości pozyskania dofinansowania na realizację powyższych działań, prosimy o konsultacje pomysłów we własnym gronie pod kątem potrzeb wydziałów. Chcemy ten kolejny projekt zaplanować tak aby służył Państwu w zakresie podniesienia jakości kształcenia i funkcjonowania Wydziału.
Prosimy o zgłaszanie Państwa pomysłów do 10 lipca br. do:
- Karoliny Salis-Maciejewskiej,
- Katarzyny Trzeciak.
Zapraszamy do indywidualnych konsultacji, mailowo lub telefonicznie. Informujemy jednocześnie o planowanych nieobecnościach w pracy:
- Karolina Salis-Maciejewska, urlop wypoczynkowy bez możliwości kontaktu w dniach 4-6 lipca oraz 30 lipca-11 sierpnia
- Katarzyna Trzeciak, nieobecność w pracy od 18 czerwca, z możliwością kontaktu mailowego.
Uprzejmie proszę o przekazanie maila do osób potencjalnie zainteresowanych tym konkursem.
Pozdrawiam,
Karolina Salis-Maciejewska
Kierownik projektu
Sekcja ds. Funduszy Strukturalnych pok. 171
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Ul. Wojska Polskiego 28
60-637 Poznań
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
0-61 846 61 76