Zakres i forma egzaminu dyplomowego na kierunku Ogrodnictwo, w roku akademickim 2020/2021

Uchwała nr 9/2020

Rady Programowej Kierunku Studiów Ogrodnictwo

z dnia 17 września 2020 r.

w sprawie określenia zakresu i formy egzaminu dyplomowego,

w roku akademickim 2020/2021

Na podstawie § 51 ust. 1 Regulaminu Studiów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, stanowiącego załącznik do uchwały nr 319/2019 Senatu UPP, Rada Programowa Kierunku Studiów Ogrodnictwo ustala, co następuje:

  • § 1

Określa zakres i formę egzaminu dyplomowego na kierunku ogrodnictwo, uwzględniając możliwości weryfikacji osiągniętych przez studenta efektów uczenia się.

Warunkiem dopuszczenia studenta do egzaminu dyplomowego jest:

  • uzyskanie zaliczenia wszystkich przedmiotów i praktyk przewidzianych w planie studiów,
  • uzyskanie niezbędnej liczby punktów ECTS,
  • złożenie pracy dyplomowej w Dziekanacie i pozytywne oceny tej pracy,
  • umieszczenie pracy w Uczelnianym Repozytorium Prac Dyplomowych.

Egzamin dyplomowy kończący studia pierwszego stopnia odbywa się przed komisją powołaną przez prodziekana ds. studiów, w której skład wchodzi przewodniczący i nie mniej niż dwóch egzaminatorów. Przewodniczącym komisji jest prodziekan ds. studiów lub wyznaczony przez niego nauczyciel. Egzamin inżynierski jest egzaminem ustnym, w trakcie, którego student odpowiada na trzy wylosowane pytania z zakresu tematyki realizowanej w grupie inżynierskiej, wybranej przez niego na piątym semestrze studiów. Przed częścią zasadniczą student krótko przedstawia swoje osiągnięcia związane z realizacją pracy inżynierskiej.

Egzamin dyplomowy kończący studia drugiego stopnia odbywa się przed komisją powołaną przez prodziekana ds. studiów, w której skład wchodzi przewodniczący, opiekun pracy magisterskiej oraz co najmniej dwóch egzaminatorów w tym recenzent. Przewodniczącym komisji jest prodziekan ds. studiów lub wyznaczony przez niego nauczyciel. Egzamin magisterski jest egzaminem ustnym. Obejmuje dyskusję nad pracą oraz egzamin z zakresu tematyki związanej ze specjalizacją (grupą magisterską) wybraną przez studenta na pierwszym semestrze studiów. Student odpowiada na dwa wylosowane pytania.

Egzamin dyplomowy odbywa się w języku, w którym prowadzone były studia. Na uzasadniony wniosek studenta, egzamin dyplomowy może odbyć się w innym języku.

Student lub promotor może wnioskować o przeprowadzenie otwartego egzaminu dyplomowego.

  • § 2

Uchwała obowiązuje w roku akademickim 2020/2021

Przewodnicząca RPKSO

dr hab. Barbara Frąszczak

aktualnosci

Najbliższe terminy

Brak wydarzeń

Prace malarskie studentów AK III ROK

Zaliczenie z Technik Graficznych

Targi pracy 2018

Vw logoWOAK1