Pierwszy Dzień Wiosny 2019

Przed "ucieczką" z Ogrodów powtórka z pierwszych symptomów wiosny (precyzyjna wypowiedź) pąki czy pączki.....?!

Studenci I roku Ogrodnictwa zainspirowani nie tylko pomysłowym merytorycznie hasłem dostosowanym do daty wydarzenia, ale również doskonałym graficznie, spędzili czas na "Wagarach z przyrodą" w Biocentrum na Wydziale Rolnictwa i Bioinżynierii.

Między innymi mieli okazję zweryfikować wiedzę z Gleboznawstwa oraz możliwość oznaczania kwasowości i twardości wody.

Ponadto rozpoznawali gatunki chwastów występujące w zbożach - zarówno ich nasiona, jak i siewki oraz rośliny kwitnące.

Wysłuchali także interesującego wykładu na temat występowania mikroorganizmów w środowisku.

Zapoznali się również z etapami przygotowania preparatu do oglądania pod mikroskopem oraz obserwowali bakterie, glony i grzyby.

Zapewne tę jednorazową, a urozmaiconą ucieczkę z zajęć powtórzą za rok.

Dziękujemy organizatorom za gościnną i opiekuńczą przygodę z przyrodą.

Studenci I roku Ogrodnictwa

Wagary2019